Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

Zgodnie z informacjami przekazanymi na Radach Pedagogicznych w Wirtualnym Dziekanacie (WD) zamieszczono dokumenty niezbędne do zapewnienia miejsca odbycia praktyki: umowę w sprawie przeprowadzenia praktyki studenckiej, programy praktyk, potwierdzenie odbycia praktyki oraz wykaz szpitali, z którymi SUM podpisało umowę na odbywanie praktyk.

 

Student po zalogowaniu się na WD powinien kliknąć na zakładkę moje studia, a następnie po lewej stronie wybrać materiały różne. Wyświetli się drzewo katalogów z odpowiednimi wydziałami i podkatalogami tematycznie opisanymi. Ostatnia pozycja w podkatalogu praktyk na WLK to lista placówek z którymi SUM podpisało umowy na praktyki. W przypadku kłopotów z pobraniem dokumentu prosimy o kontakt z Dziekanatem.

Przy wyborze miejsca realizacji praktyki oraz w trakcie jej odbywania prosimy kierować się następującym schematem:

  • Student ma możliwość odbycia praktyki w jednym ze szpitali, z którym Uczelnia podpisała umowę na realizacje praktyki, bądź w jednostce opieki zdrowotnej w miejscu zamieszkania, w terminie od 7 lipca do 14 września 2014 r.
  • W przypadku wyboru szpitala, z którym Uczelnia podpisała umowę, student zgłasza się do Dziekanatu w celu pobrania skierowania na praktykę i pobiera z WD program praktyki i potwierdzenie odbycia praktyki.
  • W przypadku wyboru szpitala w miejscu zamieszkania student pobiera z WD dwa egzemplarze umowy i program praktyki. Po uzyskaniu podpisu dyrektora szpitala na umowie, należy oba egzemplarze złożyć w Dziekanacie w celu uzyskania podpisu Dziekana. Następnie studentowi zostanie zwrócony 1 egzemplarz umowy oraz zostanie wydane skierowanie na praktykę. Potwierdzenie odbycia praktyki student pobiera z WD.
  • Podpisane przez dyrektora szpitala umowy należy dostarczyć do Dziekanatu do 15 maja 2014 r.
  • W trakcie odbywania praktyki należy pamiętać o konieczności potwierdzania zdobytych umiejętności praktycznych w Indeksie Umiejętności Praktycznych lub Dzienniku Praktyk.
  • W przypadku gdy plan studiów zakłada odbycie praktyki wakacyjnej z dwóch zakresów, należy pamiętać o zawarciu odrębnych umów z każdego zakresu oraz pobraniu dwóch potwierdzeń odbycia praktyki i dwóch programów, zgodnie z planem studiów dla właściwego roku studiów.
  • W celu zaliczenia praktyki student oddaje w dziekanacie indeks, potwierdzenie odbycia praktyki podpisane przez ordynatora oddziału, w którym zrealizowano praktykę oraz Indeks Umiejętności Praktycznych lub Dziennik Praktyk w terminie do 16 września 2014r.


[Przesłano przez: Ewa Barska]

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.