Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

26.05.2019r pracownicy i studenci Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, jak co roku, na zaproszenie Prezydenta Miasta Sosnowca, włączyli się w organizowane przez Urząd obchody Dnia Matki. Wydarzenie to stanowi wspaniałą okazję do promocji Uczelni poprzez aktywny Udział społeczności Wydziału w organizacji poszczególnych warsztatów.

W tym roku, na prośbę Włodarzy Miasta, zorganizowaliśmy 4 warsztaty – bloki tematyczne:

1. „Zrób mamie prezent – warsztaty rękodzielnicze z tworzenia breloczków do kluczy”; warsztaty te prowadzone były przez pracowników Biblioteki Wydziału;
  2. 3 stanowiska do makijażu/wizażu – warsztaty przygotowane i wykonywane były przez pracowników Katedry i Zakładu Kosmetologii;
  3. stanowisko, w którym dokonywany był pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz analiza składu ciała; przygotowane przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji;
  4. Przesiewowe badania stanu stóp przy użyciu podoskopu, prowadzone przez pracowników Katedrę i Zakład Kosmetologii;

Szczytnym celem było przeprowadzenie akcji rejestracji potencjalnych Dawców szpiku.
Akcja o nazwie „Dzień Dawcy Szpiku w Sosnowcu” prowadzona była przez przedstawicieli Fundacji DKMS z WFzOML

Koordynator ds. Promocji WFzOML:
Wanda Suchecka
Katedra i Zakład Podstawowych Nauk Biomedycznych