Dnia    12   kwietnia   2018r.   w   auli    Wydziału    Farmaceutycznego   z    Oddziałem      Medycyny Laboratoryjnej   w    Sosnowcu   przy   ul. Jedności  8   odbyło  się  uroczyste   Dyplomatorium, połączone z wręczeniem Prawa Wykonywania Zawodu absolwentom kierunku farmacja.

W  uroczystości   wzięli  udział  zaproszeni  goście:  prof.  dr  hab.  n. farm. Stanisław Boryczka – Prorektor ds.  Kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego SUM w Katowicach, dr Piotr Brukiewicz – Prezes Rady Śląskiej  Izby  Aptekarskiej,  mgr  Andrzej  Bednarz,  mgr  Beata  Konieczny, mgr inż. Lech Wróblewski – Przedstawiciele   Śląskiej  Izby  Aptekarskiej,   mgr  Magdalena  Baścik – Prezes  Beskidzkiej  Okręgowej Izby    Aptekarskiej,    mgr   Janusz   Chmielewski  –  V-ce   Prezes   Częstochowskiej   Izby   Aptekarskiej, przedstawicielka Firmy   INTER RISK Małgorzata Ziółkowska – fundator stypendium,  Władze Wydziału, nauczyciele akademiccy oraz bliscy i rodziny absolwentów.

Gratulacje   z  okazji  ukończenia  studiów  i  życzenia  dalszych  sukcesów  złożyła  absolwentom Dziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk, następnie głos zabrali zaproszeni goście. Po złożeniu  uroczystego  ślubowania,  absolwenci  otrzymali  dyplomy ukończenia  studiów  oraz  Prawo Wykonywania Zawodu Farmaceuty.

Zebrani  mieli  okazję  wysłuchać  wykładu  dr  n.  farm.  Lucyny Bułaś z Katedry i Zakładu Postaci Leku   pt.  „  Wybrane  zagadnienia   sporządzania  leku   recepturowego   w   świetle   zmian   zawartych w  Farmakopei  XI  ”.

[Przesłano przez: Aneta Roślicka]

SUM © 2016-2018