Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

W dniu 9 kwietnia 2018 roku w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie koło Warszawy odbyła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”, który służy wyróżnianiu najbardziej nowoczesnych kierunków i koncepcji studiów na polskich uczelniach.

Decyzją Komisji kierunek studiów „farmacja” (studia jednolite magisterskie) Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach uzyskał Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”. Certyfikatem „Studia z Przyszłością” Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego wyróżnia kierunki i specjalności realizowane według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy, zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego.

Podczas Gali Finałowej Programu w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie koło Warszawy w dniu 9 kwietnia 2018 roku, kierunek studiów „farmacja” Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach otrzymał również Certyfikat Nadzwyczajny – „Lider Jakości Kształcenia”, który otrzymują kierunki studiów z najwyższą liczbą punktów rankingowych przyznanych w danej edycji Programu.

Zespół bezpośrednio opracowujący i redagujący dokument zgłoszeniowy pt. Kwestionariusz certyfikacyjny

 1. Prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk
 2. Dr hab. n. med. Katarzyna Komosińska-Vassev
 3. Dr hab. n. farm. Ewa Chodurek
 4. Dr hab. n. med. Robert Wojtyczka
 5. Dr hab. n. farm. Paweł Olczyk
 6. Mgr Katarzyna Szafrańska-Przybyła

Jednostki Organizacyjne Wydziału zaangażowane merytorycznie w przygotowanie Kwestionariusza certyfikacyjnego

 1. Katedra i Zakład Biofarmacja
 2. Katedra i Zakład Biologii Molekularnej
 3. Katedra i Zakład Chemii Klinicznej i Diagnostyki Laboratoryjnej
 4. Katedra i Zakład Genetyki Medycznej
 5. Katedra i Zakład Immunologii i Serologii
 6. Katedra i Zakład Mikrobiologii i Wirusologii
 7. Zakład Farmacji Aptecznej

 


[Przesłano przez: Malwina Karolczyk]

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.