Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

Zaproszenie

W dniu 16 marca 2018 roku Pan dr hab. n. farm. Paweł Olczyk - Koordynator 6-miesięcznych praktyk zawodowych w aptece i Pani mgr Katarzyna Szafrańska-Przybyła - Kierownik Dziekanatu Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu wzięli udział w spotkaniu, które odbyło się w Ministerstwie Zdrowia, z Panią Katarzyną Chmielewską - Dyrektor Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz koordynatorami 6-miesięcznych praktyk zawodowych w aptece ze wszystkich wydziałów farmaceutycznych w Polsce.

zaproszenie 2

Wydarzenie było następstwem zorganizowanej przez Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, w dniu 8 listopada 2017 roku, I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt.: "6-miesięczne Praktyki Zawodowe - Wiedza i Umiejętności Praktyczne".

Na prośbę Pani Dyrektor, spotkanie poprowadził Pan dr hab. n. farm. Paweł Olczyk. Przedmiotem dyskusji była analiza obecnie obowiązujących przepisów w zakresie odbywania 6-miesięcznych praktyk zawodowych w aptece przez studentów VI roku kierunku farmacja, wypracowanie wspólnych wytycznych i podjęcie wniosków w przedmiotowej sprawie.

W konsekwencji, Pani Dyrektor zwróciła się z prośbą do Pana dr hab. n. farm. Pawła Olczyka o zebranie wszystkich konkluzji i przygotowanie projektu zmiany obowiązującego rozporządzenia oraz wytycznych Ministerstwa Zdrowia dla Wydziałów Farmaceutycznych w Polsce prowadzących kształcenie na kierunku farmacja celem wszczęcia procedury legislacyjnej.

Harmonogram

[Przesłano przez: Malwina Karolczyk]

 

 

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.