W dniu 16 marca 2018 roku Pan dr hab. n. farm. Paweł Olczyk - Koordynator 6-miesięcznych praktyk zawodowych w aptece i Pani mgr Katarzyna Szafrańska-Przybyła - Kierownik Dziekanatu Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu wzięli udział w spotkaniu, które odbyło się w Ministerstwie Zdrowia, z Panią Katarzyną Chmielewską - Dyrektor Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz koordynatorami 6-miesięcznych praktyk zawodowych w aptece ze wszystkich wydziałów farmaceutycznych w Polsce.

zaproszenie 2

Wydarzenie było następstwem zorganizowanej przez Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, w dniu 8 listopada 2017 roku, I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt.: "6-miesięczne Praktyki Zawodowe - Wiedza i Umiejętności Praktyczne".

Na prośbę Pani Dyrektor, spotkanie poprowadził Pan dr hab. n. farm. Paweł Olczyk. Przedmiotem dyskusji była analiza obecnie obowiązujących przepisów w zakresie odbywania 6-miesięcznych praktyk zawodowych w aptece przez studentów VI roku kierunku farmacja, wypracowanie wspólnych wytycznych i podjęcie wniosków w przedmiotowej sprawie.

W konsekwencji, Pani Dyrektor zwróciła się z prośbą do Pana dr hab. n. farm. Pawła Olczyka o zebranie wszystkich konkluzji i przygotowanie projektu zmiany obowiązującego rozporządzenia oraz wytycznych Ministerstwa Zdrowia dla Wydziałów Farmaceutycznych w Polsce prowadzących kształcenie na kierunku farmacja celem wszczęcia procedury legislacyjnej.

[Przesłano przez: Malwina Karolczyk]

SUM © 2016-2018