WFzOML

Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach 17 kwiecień 2018r

Miejsce: budynek Wydziału, Sosnowiec, ul. Jedności 8 od godz. 900 do godz. 1400

17.04.2018r

• Wystąpienie Dziekana Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach  Prof. dr hab. Krystyny Olczyk.
  • Wystąpienie przedstawiciela Samorządu Studenckiego.
  • 17.04. 2018r  Wykład: Krótka podróż na krańce biochemii lipidów: beta-hydroksymaślan

Dr  Sławomir  Smolik

17.04.2018r

Prezentacja wybranych Katedr

900  - 1400  Zwiedzanie Katedr, zapoznanie się z metodami prowadzenia ćwiczeń, wyposażeniem sal laboratoryjnych, przykładowymi ćwiczeniami, spotkania z nauczycielami akademickimi, studentami z Samorządu Studenckiego i Kół Naukowych.

Program warsztatów:

1. Katedra i Zakład Genetyki Medycznej: Co w genach piszczy?.
    2. Zakład Chemii Analitycznej: Poczuj chemię do chemii.
    3. Katedra i Zakład Immunologii i Serologii: Co kryje kropla krwi?
    4. Katedra Farmacji Stosowanej. Zakład Technologii Postaci Leku: Maści i kremy – kosmetyki czy lek?.
    5. Katedra i Zakład Biochemii: Biochemiczny escape room.
    6. Katedra i Zakład Botaniki Farmaceutycznej i Zielarstwa: Rośliny w służbie zdrowia i urody.
    7. Katedra i Zakład Biofarmacji: Chemia jest piękna, a farmacja jeszcze piękniejsza.
    8. Katedra i Zakład Podstawowych Nauk Biomedycznych: Czym jest podczerwień?
    9. Katedra Chemii Organicznej: Niezwykła chemia organiczna.
    10. Katedra i Zakład Biofizyki: Wolne rodniki w farmacji i medycynie.
    11. Zakład Parazytologii: Kleszcze i ... coś jeszcze.
    12. Zakład Biotechnologii i Inżynierii Genetycznej: Molekularna strona życia komórek - co oferuje biotechnologia?
    13. Biblioteka: Biblioteka  oknem na świat.
    14. Katedra i Zakład Mikrobiologii i Wirusologii: Połknij bakcyla!
    15. Katedra i Zakład Biologii Molekularnej: Co w nas  drzemie?- analiza składu ciała, Czy białko to tylko jajko?
    16. Katedra i Zakład Chemii Klinicznej i Diagnostyki Laboratoryjnej: Przygoda w medycznymlaboratorium diagnostycznym.
    17. Katedra i Zakład Toksykologii i Bioanalizy: Jakość wody w naszym środowisku.
    18. Katedra i Zakład Patologii: Patologia jako źródło wiedzy o chorobie.
    19. Zakład Chemii Ogólnej i Nieorganicznej: Po prostu nie pal.
    20. Katedra Analizy Instrumentalnej: Spektrometr nie wróżka – prawdę Ci powie.
    21. Zakład Farmacji Aptecznej Katedry Farmacji Stosowanej: Apteczne rewolucje.
    22. Katedra Farmakognozji i Fitochemii: Farmakognozja od kuchni.
    23. Katedra i Zakład Chemii i Analizy Leków: Ile jest leku w leku?
    24. Katedra i Zakład Farmacji Fizycznej: Kolorowa chemia.

[Przesłano przez: Wanda Suchecka]

SUM © 2016-2018