Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu działając na rzecz umacniania tożsamości Zagłębia Dąbrowskiego, promowania regionalnych osiągnięć kulturalnych, naukowych i sportowych, corocznie wybiera instytucje, Osoby, które swoją działalnością przyczyniają się do promowania Zagłębia.

Nagroda w Kategorii Honorowej zostaje przyznawana najwybitniejszym, uznanym osobistościom zagłębiowskiego życia naukowego, kulturalnego, gospodarczego, które swoimi osiągnięciami w sposób znaczący przyczyniły się do promowania Zagłębia i umacniania wartości regionalnych.

W tym roku, Kapituła Konkursu o Zagłębiowską Nagrodę „HUMANITAS" przyznała Nagrodę w Kategorii Honorowej Pani prof. dr hab. n. med. Krystynie Olczyk – wieloletniemu Dziekanowi Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Pani Profesor dzięki swojemu wybitnemu dorobkowi publikacyjnemu i badawczemu została uznana przez Kapitułę Konkursu, jako jedna z naukowych „wizytówek" Sosnowca. Pani Profesor jest pomysłodawczynią i twórczynią sosnowieckiego Muzeum Medycyny i Farmacji – placówki wyjątkowej w skali regionu a nawet kraju, jedynej takiej instytucji w województwie śląskim, łączącej cechy instytucji nauki i kultury. Dzięki niesamowitemu zaangażowaniu Pani Profesor Krystyny Olczyk, na potrzeby Muzeum zostały przekazane cenne zbiory zgromadzone w Szpitalu Reumatologicznym w Ustroniu – m. in. wyposażenie dwóch sal operacyjnych, protezy, implanty, obrazy i ryciny, jak również aparat płucoserca.

Serdecznie gratulujemy!