Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

zdjęcie dekoracyjne

W dniu 11 kwietnia 2022 roku pracownicy Katedry i Zakładu Farmacji Fizycznej Wydziału Nauk Farmaceutycznych SUM po raz kolejny gościli w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie, w ramach podpisanej współpracy z tą Instytucją i promocji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Około 100 uczniów i nauczycieli z okolicznych szkół podstawowych obejrzało „Pokazy chemiczne", wykonane w toku wiosennego pikniku w GEOsferze. Wśród zaprezentowanych doświadczeń były m.in. cieszące się niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród gości eksperymenty pokazujące kolory chemii, takie jak „sztuczna krew" oraz reakcję utleniania-redukcji „kameleon". Wśród młodszych uczniów klas trzecich duże wrażenie wywołał „dżin w butelce", czyli katalityczna reakcja rozkładu nadtlenku wodoru. Punktem kulminacyjnym pokazu była „chemia i fizyka niskich temperatur". W ramach tej serii doświadczeń goście poznali właściwości, możliwe zastosowania w medycynie, farmacji i biotechnologii ciekłego azotu. Zobaczyli również skutki zamrażania w ciekłym azocie tkanek roślinnych, jego wpływ na napompowany balon oraz „dymiące" oczko wodne.

Poza pokazem wykonanym przez pracowników Katedry i Zakładu Farmacji Fizycznej SUM, swoje stanowiska wystawili również m.in.: Komenda Miejska Policji w Jaworznie oraz przedstawiciele Staży Miejskiej w Jaworznie. Goście mieli możliwość wywołania kontrolowanego „wybuchu wulkanu" i posłuchania prezentacji na temat lasu jako złożonego ekosystemu. Piknik zakończył się ogniskiem zorganizowanym przez pracowników GEOsfery w Jaworznie.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.