Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

Logo SUM

Sz. P. Dziekan
Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
dr. hab. n. med. Robert Wojtyczka

 

Szanowny Panie Dziekanie,

W dniu 10 października 2021 roku, w okolicach rzeki Rawy na terenie Katowic, między godziną 9:00 a 20:00, odbywała się plenerowa część 5. Śląskiego Festiwalu Nauki. Odwiedzający mogli zobaczyć wiele niezwykłych stanowisk pokazowych, w tym zorganizowane przez pracowników Katedry i Zakładu Farmacji Fizycznej, wspieranych przez studentów Koła Naukowego, w ramach obszaru wiedzy "Nauki ściśle", pod nazwą "Między nami jest chemia". Wśród doświadczeń, jakie liczni zainteresowani mieli możliwość poznać, były m.in. "dżin w butelce", "kameleon" czy też "ogród chemiczny". Największe zainteresowanie dzieci wzbudziła "sztuczna krew", natomiast starsi goście byli szczególnie zaciekawieni eksperymentami z ciekłym azotem.

Promocja Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a zwłaszcza Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu była możliwa również dzięki wykładowi p.t. "Chinina - zastosowanie w przyszłości leku z przeszłości", jaki został wygłoszony na żywo o godzinie 11:40 w ramach obszaru wiedzy "Medycyna i zdrowie" przez asystenta Katedry i Zakładu Farmacji Fizycznej, na którego zawsze można liczyć, mgr Wojciecha Rogoża. Liczni słuchacze mogli zapoznać się nie tylko z właściwościami i najważniejszymi zastosowaniami chininy, ale również poznać jej przyszły potencjał jako ważnej substancji leczniczej oraz czynnika istotnego z naukowego punktu widzenia. Katedra i Zakład Farmacji Fizycznej bierze również udział w części Festiwalu, odbywającej się on-line. Dnia 15 października o godzinie 12:15 wyemitowane zostanie nagranie wyżej wspomnianego wykładu (ŚFN Online - Telewizja festiwalowa; https://www.slaskifestiwalnauki.pl/chinina-zastosowanie-w-przyszlosci-leku-z-przeszlosci-0), co pozwoli na dotarcie do bardzo szerokiej grupy odbiorców.

 

Podpisano
dr hab.n.farm. Małgorzata Maciążek-Jurczyk

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.