Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Logo SUM

A. Zgodnie z Ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce ( Dz. U. z 2018 r., poz. 1668) , przyjęcie na studia może nastąpić w drodze przeniesienia z innej uczelni lub uczelni zagranicznej.

B. Zgodnie z Regulaminem Studiów w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, stanowiący załącznik nr 1 do Uchwały nr 53/2017 z dnia 26 kwietnia 2017 r. Senatu SUM, który mówi, że:

§ 27

1. Student może przenieść się z innej uczelni, w tym także zagranicznej za zgodą Dziekana, wyrażoną w drodze decyzji, jeżeli wypełnił wszystkie obowiązki wynikające z przepisów obowiązujących w uczelni, którą opuszcza.
2. Przeniesienie może nastąpić jedynie z początkiem roku akademickiego, po zaliczeniu przez studenta poprzedniego roku studiów.
3. Studentowi, który uzyskał zgodę na przeniesienie mogą zostać zaliczone zajęcia na zasadach określonych w § 19.

C. Dokumentację kandydatów ubiegających się o przeniesienie na Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach należy złożyć nie później niż do dnia 30 sierpnia 2019 r. w Dziekanacie. Jeśli dokumentacja wpłynie po terminie, podanie pozostanie bez rozpatrzenia, a dokumenty zostaną odesłane.

D. Przeniesienie na Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu może odbyć się tylko i wyłącznie po zaliczeniu roku studiów oraz na ten sam kierunek jaki podjęty został na uczelni macierzystej.

E. O przeniesienie na studia mogą ubiegać się studenci innych uczelni, którzy spełniają warunki rekrutacyjne na dany kierunek na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w roku akademickim rozpoczęcia studiów.

F. Dokumenty, jakie kandydat ubiegający się o przeniesienie powinien złożyć w Dziekanacie:

• podanie do Dziekana z prośbą o wyrażenie zgody na przeniesienie na Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu SUM w Katowicach
• pisemna prośba o zgodę na przeniesienie z opinią Dziekana Wydziału uczelni macierzystej
• przebieg studiów potwierdzający zaliczenie wszystkich przedmiotów i praktyk zawodowych przewidzianych planem studiów wraz z uzyskaną liczbą punktów ECTS
• zaświadczenie o posiadaniu statusu studenta wraz ze średnią arytmetyczną ocen ze studiów i średnią z ostatniego zaliczonego roku studiów na uczelni macierzystej
• kopia świadectwa maturalnego (oryginał do wglądu)
• decyzja Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej o przyjęciu na I rok studiów
• wykaz uzyskanych efektów kształcenia (moduł, sylabus)

[Przesłano przez: Agnieszka Rabikowska]

SUM © 2016-2019