Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

Wakacje ruszyły pełną parą, a wraz z nimi aura sprzyjająca rodzinnym wyjazdom, wycieczkom i odwiedzinom w ciekawych miejscach. Jednym z takich miejsc na mapie województwa śląskiego, jest niewątpliwe Muzeum Medycyny i Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Okazuje się, iż wielu zainteresowanych włączyło Muzeum na trasę swojego zwiedzania, właśnie z uwagi na osobliwe eksponaty znajdujące się w jego zbiorach. Świadczy o tym przybierający z dnia na dzień ruch turystyczny, a także liczne telefony dotyczące szczegółów zwiedzania Muzeum SUM. Fakt ten cieszy tym bardziej, że nawet studenci, na co dzień mający styczność z medycyną i farmacją, mimo zakończonego już semestru, nadal chętnie odwiedzają Muzeum. W ubiegłym tygodniu tj. 11.07.2019r., mieliśmy przyjemność gościć Panią Michalinę Jabłko, Local Exchange Officer z Sosnowieckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji. Organizatorka wraz z osobami reprezentującymi PTSF, zaprosiła do zwiedzania studentów farmacji z różnych krajów.

Jak sama mówi: „Dzięki temu, że Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji należy do International Pharmaceutical Students’ Federation (IPSF), jego członkowie mogą wyjeżdżać na zagraniczne praktyki wakacyjne. Istnieje również możliwość organizowania podobnego przedsięwzięcia w Polsce dla studentów farmacji z całego świata. W tym roku gościmy osoby z Węgier, Turcji, Egiptu oraz Słowacji. W ramach tegorocznego programu mieliśmy między innymi okazje zwiedzić Muzeum Medycyny i Farmacji, które funkcjonuje przy naszej Uczelni. Dzięki uprzejmości Prof. dr hab. n. med. Krystynie Olczyk, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, po zbiorach Muzeum oprowadziła nas Pani przewodnik mgr Małgorzata Stępień wraz z tłumaczem anglistą Panią dr n. społ. Marzeną Dyszy, ze Studium Języków Obcych SUM. Było to wspaniałe doświadczenie zarówno dla studentów z zagranicy jak i dla polskich opiekunów”.


[Przesłano przez: Aneta Roślicka]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2020

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.