Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Wakacje ruszyły pełną parą, a wraz z nimi aura sprzyjająca rodzinnym wyjazdom, wycieczkom i odwiedzinom w ciekawych miejscach. Jednym z takich miejsc na mapie województwa śląskiego, jest niewątpliwe Muzeum Medycyny i Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Okazuje się, iż wielu zainteresowanych włączyło Muzeum na trasę swojego zwiedzania, właśnie z uwagi na osobliwe eksponaty znajdujące się w jego zbiorach. Świadczy o tym przybierający z dnia na dzień ruch turystyczny, a także liczne telefony dotyczące szczegółów zwiedzania Muzeum SUM. Fakt ten cieszy tym bardziej, że nawet studenci, na co dzień mający styczność z medycyną i farmacją, mimo zakończonego już semestru, nadal chętnie odwiedzają Muzeum. W ubiegłym tygodniu tj. 11.07.2019r., mieliśmy przyjemność gościć Panią Michalinę Jabłko, Local Exchange Officer z Sosnowieckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji. Organizatorka wraz z osobami reprezentującymi PTSF, zaprosiła do zwiedzania studentów farmacji z różnych krajów.

Jak sama mówi: „Dzięki temu, że Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji należy do International Pharmaceutical Students’ Federation (IPSF), jego członkowie mogą wyjeżdżać na zagraniczne praktyki wakacyjne. Istnieje również możliwość organizowania podobnego przedsięwzięcia w Polsce dla studentów farmacji z całego świata. W tym roku gościmy osoby z Węgier, Turcji, Egiptu oraz Słowacji. W ramach tegorocznego programu mieliśmy między innymi okazje zwiedzić Muzeum Medycyny i Farmacji, które funkcjonuje przy naszej Uczelni. Dzięki uprzejmości Prof. dr hab. n. med. Krystynie Olczyk, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, po zbiorach Muzeum oprowadziła nas Pani przewodnik mgr Małgorzata Stępień wraz z tłumaczem anglistą Panią dr n. społ. Marzeną Dyszy, ze Studium Języków Obcych SUM. Było to wspaniałe doświadczenie zarówno dla studentów z zagranicy jak i dla polskich opiekunów”.

[Przesłano przez: Aneta Roślicka]

SUM © 2016-2019