Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Pracownicy i Studenci Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, jak co roku, na zaproszenie Prezydenta Miasta Sosnowca, 01.06.2019r włączyli się w organizowane przez Urząd obchody Dnia Dziecka.

Wydarzenia te stanowiły wspaniałą okazję do promocji Uczelni poprzez aktywny Udział Społeczności Wydziału w organizacji poszczególnych warsztatów.
W tym roku, na prośbę Włodarzy Miasta, zorganizowaliśmy 2 warsztaty tematyczne:

1. „Szpital dla zwierząt” prowadzony przez Katedrę i Zakład Toksykologii i Bioanalizy oraz Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych SUM, Studenckie Towarzystwo Naukowe SUM, Stowarzyszenie Młodych Biotechnologów SUM
2. Warsztaty z cyklu „Zrób to sam”, organizowane przez Katedrę i Zakład Biochemii i Studentów
- program pokazów chemicznych,
- chemiczne światła drogowe,
- chemiczne perpetuum mobile,
- pasta do zębów dla słonia,
- magiczny barwnik zmieniający kolor pod wpływem ciepła,
- zdjęcie ulubionego bohatera z bajki starą techniką cyjanotypii,
- zegar jodowy,
- mierzenie napięcia.