Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

Pracownicy i Studenci Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, jak co roku, na zaproszenie Prezydenta Miasta Sosnowca, 01.06.2019r włączyli się w organizowane przez Urząd obchody Dnia Dziecka.

Wydarzenia te stanowiły wspaniałą okazję do promocji Uczelni poprzez aktywny Udział Społeczności Wydziału w organizacji poszczególnych warsztatów.
W tym roku, na prośbę Włodarzy Miasta, zorganizowaliśmy 2 warsztaty tematyczne:

1. „Szpital dla zwierząt” prowadzony przez Katedrę i Zakład Toksykologii i Bioanalizy oraz Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych SUM, Studenckie Towarzystwo Naukowe SUM, Stowarzyszenie Młodych Biotechnologów SUM
2. Warsztaty z cyklu „Zrób to sam”, organizowane przez Katedrę i Zakład Biochemii i Studentów
- program pokazów chemicznych,
- chemiczne światła drogowe,
- chemiczne perpetuum mobile,
- pasta do zębów dla słonia,
- magiczny barwnik zmieniający kolor pod wpływem ciepła,
- zdjęcie ulubionego bohatera z bajki starą techniką cyjanotypii,
- zegar jodowy,
- mierzenie napięcia.


[Przesłano przez: Aneta Roślicka]

 

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.