Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

I N F O R M A C J A    O    W Y C I E C Z C E

SAMORZĄD UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU PRZY ŚLĄSKIM UNIWERSYTECIE MEDYCZNYM W SOSNOWCU ORGANIZUJE W DNIU 23 MAJA 2019 R. WYCIECZKĘ TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZĄ :

GÓRA ŻAR – JEZIORO ŻYWIECKIE- ŻYWIEC I JEGO ATRAKCJE.

PEŁNY KOSZT WYJAZDU 85 ZŁ. , A W TYM:
-PRZEJAZD AUTOKAREM W OBIE STRONY;
-BILETY NA KOLEJKĘ LINOWO-TERENOWĄ NA GÓRĘ ŻAR W OBIE STRONY ;
-OBIAD W KARCZMIE ŻYWIECKIEJ;
-BILETY DO MUZEUM REGIONALNEGO W ŻYWCU;
-PRZEWODNIK PO MUZEUM ORAZ ATRAKCJACH ŻYWCA ;
-UBEZPIECZENIE.

Harmonogram wycieczki:
Wyjazd autokarem o godzinie 8,00. Dojazd do Porąbki, gdzie znajduje się zapora spiętrzająca wody rzeki Soły, tworząc jezioro międzybrodzkie. Przejazd do Tresnej i spacer po kolejnej zaporze dzielącej jezioro międzybrodzkie z żywieckim . Dojazd do stacji kolejki linowej na Górę Żar i wyjazd na szczyt. Tam znajduje się elektrownia szczytowo-pompowa z jeziorem na szczycie . Z góry rozciąga się panorama na Kotlinę Żywiecką z Jeziorem Żywieckim oraz wznoszące się nad nią szczyty Beskidu Żywieckiego i Beskidu Śląskiego, oraz Małego. Przejazd do Żywca, obiad i zwiedzanie muzeum żywieckiego oraz pozostałych atrakcji Żywca (KOMPLEKS MUZEALNO-PAŁACOWY, STARY ZAMEK, RYNEK, RATUSZ,DZWONNICA,PAŁAC HABSBURGÓW,DOMEK CHIŃSKI ). Na koniec czas wolny oraz wyjazd w drogę powrotną planowany na godzinę 18,00.

WYJAZD NASTĄPI W DNIU 23 maja 2019 R. Z PARKINGU PRZY TEATRZE ZAGŁĘBIA O GODZINIE 8,00.
PRZEWIDYWANA GODZINA POWROTU 19,30.
ZAPISY NA WYCIECZKĘ WRAZ Z WPŁATĄ PRZYJMOWANE BĘDĄ WE WTORKI 9 KWIETNIA I 7 MAJA PO WYKŁADACH ORAZ W ŚRODY 10 KWIETNIA I 8 MAJA BR. PODCZAS DYŻURÓW SAMORZĄDU.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
SAMORZĄD UTW.