Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Sosnowiec logo

Szanowni Państwo,
Miejski Rzecznik Konsumentów w Sosnowcu zaprasza na spotkanie z przedstawicielami Urzędu Komunikacji Elektronicznej, które odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Sosnowcu w dniu 17 maja 2018r. o godzinie 10:00. Spotkanie jest organizowane w ramach prowadzonej przez UKE kampanii edukacyjnej skierowanej do Seniorów „Wiem co podpisuję”.

Na rynku telekomunikacyjnym zachodzą bardzo dynamiczne procesy związane z postępem technologicznym, rozwojem sieci telekomunikacyjnych i pojawianiem się nowych usług oraz dostawców. Często niestety dochodzi do nieuczciwych praktyk rynkowych, na które narażeni są konsumenci, a zwłaszcza Seniorzy. Konsumenci najczęściej zapominają o wadze i znaczeniu własnego podpisu, który stanowi potwierdzenie akceptacji warunków umowy. Mając na uwadze powyższe absolutnie niezbędna jest edukacja i poszerzanie świadomości konsumenckiej, które stanowią działania prewencyjne i zapobiegawcze. Tylko świadomy i ostrożny konsument jest w stanie uchronić się przed kłopotami i zareagować na czas w sytuacji nieuczciwego zachowania przedstawiciela handlowego.
Uprzejmie proszę o przekazanie tego zaproszenia Seniorom i rozpowszechnienie informacji o spotkaniu.

Z wyrazami szacunku,
Adrianna Peć