Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

3 grudnia | niedziela | 15.00
Młynarski. Piosenka finałowa, reż. A. Albrecht, Polska, 2017, 90 min

20171117 klub seniora s

"Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić" - mówi Wojciech Młynarski. W ponad 3,5 tysiącach piosenek sportretował mu współczesnych, tworząc kronikę Polski i Polaków. "W Polskę idziemy", "Niedziela na głównym", "Róbmy swoje", czy "Jeszcze w zielone gramy" wciąż pozostają najtrafniejszymi i najdotkliwszymi obrazami Polski. Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski - niektóre powstałe specjalnie na potrzeby filmu - przypominają najpiękniejsze jego piosenki. Film dokumentalny "Młynarski. Piosenka finałowa" to przede wszystkim ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełniają wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył. Te niezwykle uczciwe opowieści o Wojciechu Młynarskim zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami.

Zwiastun filmu:https://www.youtube.com/watch?v=hRF7r4IFWPY&t=4s

Bilety: 8 zł (emeryci/renciści), 14 zł (uczniowie/studenci), 17 zł (pozostali)

[Przesłano przez: ]

SUM © 2016-2018