Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

W imieniu Studium Aktorskiego im. A. Sewruka przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie serdecznie zapraszamy Uniwersytet Trzeciego Wieku Śląskiego Uniwersytetu Medycznego do Teatru Śląskiego im. S. Wyspiańskiego na spektakl „Zespół Śmierci i Tańca, czyli piosenki Tiger Lillies”.

Przedstawienie jest laureatem jednego z najważniejszych wydarzeń artystycznych zeszłego roku, jakim był I Ogólnopolski Przegląd Dyplomów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych w Polsce „Przygrywka”.

Spektakl odbędzie się 29 stycznia (niedziela) o godz. 19:00 na Scenie w Galerii (Galeria Katowicka).

„Zespół Śmierci i Tańca, czyli piosenki Tiger Lillies”
Premiera: 16 kwietnia 2016 r. na Scenie u Sewruka w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie
scenariusz i tłumaczenie piosenek: Szymon Jachimek
reżyseria: Tomasz Valldal-Czarnecki
muzyka: Tiger Lillies, aranżacje i kierownictwo muzyczne: Tomasz Krezymon
scenografia i kostiumy: Monika Wójcik
choreografia: Michał Cyran

Komediowy spektakl muzyczny oparty na utworach zespołu The Tiger Lillies, w autorskich tłumaczeniach Szymona Jachimka. Przedstawienie ma formę cyrkowego show z graną na żywo muzyką (surowe brzmienia kontrabasu, klawiszy i perkusji) oraz choreografiami z elementami akrobatycznymi. Bohaterami tej opowieści są artyści cyrkowi, których sława dawno minęła. Niezależnie od swojej profesji przybierają postaci klaunów, aby zaśpiewać o tym, co wszystkim nam „śni się po nocach”, ale do czego nie mamy odwagi się przyznać rano. Popisy akrobatyczne, wokalne i taneczne, drapieżne tłumaczenia piosenek, interakcje z publicznością, która prowokowana jest do wyjścia z roli niemego świadka scenicznych wydarzeń. To inspirowane twórczością legendarnych królów muzycznej makabry show, podane w sposób groteskowy, a zarazem dramatyczny.

Spektakl dyplomowy studentów Studium Aktorskiego im. A. Sewruka w Olsztynie został trzykrotnie nagrodzony na I Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych w Polsce „Przygrywka” w 2016 r.: nagroda za najlepszy dyplom muzyczny, nagroda dla najlepszej aktorki (Magdalena Wojtacha w roli Ciotki Mabel) i dla najlepszego aktora dyplomu (Darian Wiesner w roli Iluzjonisty Johnn’ego). Podczas przeglądu, którego organizatorem był Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu spektakle oceniało jury w składzie: Anna Wołek, Jacek Bończyk, Robert Czechowski, Janusz Grzywacz, Maciej Wojtyszko.

Spektakl zakwalifikował się do II etapu konkursu na najlepszy kostium i scenografię teatralną organizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Komisja Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” w składzie: prof. Leszek Mądzik (przewodniczący komisji), dr Jarosław Cymerman oraz Barbara Żarinow (sekretarz komisji) na podstawie nadesłanych rejestracji video spektakli z całej Polski, zakwalifikowała do II etapu konkursu 15 przedstawień, które obejrzy osobiście. 7 najlepszych spektakli otrzyma promocję do Finału konkursu, a więc możliwość zaprezentowania się przed publicznością w Lublinie w dniach 20 - 23 kwietnia. Spektakl jest pokazywany jako jeden z sześciu gościnnych na Scenie w Galerii podczas przeglądu TU i TERAZ realizowanego przez Teatr Śląski w styczniu i lutym 2017. MUSIC WRITTEN AND COMPOSED BY MARTYN JAQUES, © AND(p) MISERY GUTS, LONDON.
Data: 29 stycznia 2017 r. (niedziela), g. 19:00 Ceny biletów: 45 zł normalny, 35 zł ulgowy Czas trwania: ok. 85 min Bilety: tel.: 32 258 89 67 (poniedziałek- piątek 9.00 - 17.00), email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www: http://www.teatrslaski.art.pl/bilety/ Zespół Śmierci i Tańca w Internecie: www.facebook.com/zespolsmierciitanca

[Przesłano przez: Agnieszka Synowiec-Wojtarowicz]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2020

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.