Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Plakat

Zapraszamy do udziału w projekcie osoby + 60 ze Śląska. TRWA REKRUTACJA DO PROJEKTU.
Aktywne Ciało - Aktywny Umysł Seniora.

Ruch to zdrowie!
„Ruch jest drzwiami do uczenia się”. Paul E. Dennison

W okresie wakacyjnym (czerwiec – lipiec – sierpień) zapraszamy na regularne NIEODPŁATNE zajęcia ruchowo- rozwojowe dla seniorów +60, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Łącznie dla każdej z grup odbędzie się 8 zajęć. Projekt jest dofinansowany ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Będą odbywały się w dwóch grupach w czwartki lub w piątki – do wyboru – w godzinach od 15.00 – 17.00. Przewidziana jest również przerwa

Pierwsze zajęcia odbędą się już w czerwcu.

TERMINY:

  1. 24 czerwca – w piątek od 15.00 – 17.00
  2. 30 czerwca – czwartek od 15.00 – 17.00

Zajęcia będą odbywały się w siedzibie Stowarzyszenia Aktywne Kobiety, ul. 3 maja 11, w Sosnowcu.

Opis zajęć

Uczestnicy zajęć poznają podstawy tańca i ruchu ekspresyjnego. Jest to ruch spontaniczny i nie trzeba mieć żadnego przygotowania tanecznego. Uczestnicy dowiedzą się, jak poprzez ruch i pracę z ciałem mogą wpływać na samopoczucie. Taniec spontaniczny rozwija też kreatywność , wpływa na poprawę zdolności zapamiętywania. Uczestnicy poznają też techniki oddechowe, relaksacyjne oraz ćwiczenia stymulujące pracę mózgu. Będziemy też poznawać się, rozmawiać, integrować. A w przerwie zapraszamy na kawę, herbatę, ciastka.

Uwaga – nie jest wymagana pełna sprawność ruchowa, bo można też wykonywać ruchy siedząc na krześle lub macie. Zapraszamy osoby o różnym poziomie sprawności.

W czasie zajęć będzie nam też towarzyszyła różna muzyka dopasowana do upodobań i wieku uczestników.

Każdy z uczestników otrzyma nagranie na płytce z różnymi ćwiczeniami oraz tekstami do relaksacji, które będzie mógł samodzielnie wykonywać w domu.

Metody, na których będą opierać się zajęcia to m.in. kinezjologia edukacyjna (ćwiczenia stymulujące pracę mózgu), tańce w kręgu, tańce integracyjne, techniki oddechowe i relaksacyjne, ruch spontaniczny, rozwijanie świadomości ciała. Na zajęciach pojawią się też mini wykłady z zakresu psychologii, np.  na temat radzenia sobie ze stresem, sposobów na poprawę pamięci, radzenia sobie z emocjami , rozwijania pomysłowości i kreatywności, roli półkul mózgowych.

Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy ćwiczeń psychofizycznych (mgr Adam Gros, mgr Barbara Ziemer ) oraz psycholog (mgr Katarzyna Ziemer).

Zapisy w siedzibie Stowarzyszenia Aktywne Kobiety (od pon- pt od 9.00 – 16.30) lub prześlij zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje i zapisy również telefonicznie 880 251 131 (Katarzyna Ziemer).

Więcej informacji na stronie www.witalni.wordpress.com
Ulotka


[Przesłano przez: Agnieszka Synowiec-Wojtarowicz]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2020

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.