Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Kościół Wang, Karpacz (pobrano z wikimedia.org, autor: Kacperus902)

SAMORZĄD UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU PRZY WNF PROPONUJE TRZYDNIOWY WYJAZD POD HASŁEM:

UROKI DOLNEGO ŚLĄSKA

W TERMINIE 18-20 MAJA 2020 r.
(poniedziałek, wtorek, środa)

 

Propozycja obejmuje zwiedzanie najciekawszych obiektów kulturowych i krajobrazowych , jak: Zamek Hochbergów w Książu z przewodnikiem (trzeci co do wielkości w Polsce), rynek, ratusz i architektura sakralna w Świdnicy, Świątynia WANG w Karpaczu , Wodospady Szklarka i Kamieńczyk w Szklarskiej Porębie, Pałace i ogrody kotliny jeleniogórskiej zwanej też polską doliną Loary (w naturze oraz w miniaturach) i Skalne Miasto w Adrspach (Czechy).

Gwarantujemy całodzienne wyżywienie od obiadokolacji w pierwszym dniu wycieczki do obiadu w trzecim dniu. Program przewiduje również ognisko dla uczestników z pieczeniem kiełbasek.

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM IMPREZY OBEJMUJE:

 

Dzień 1 (poniedziałek, 18 maja)

Zbiórka pod Uniwersytetem ul. Jedności 8. I wyjazd o godzinie 7.00.

Przygodę z wycieczką rozpoczniemy zwiedzaniem trzeciego co do wielkości pałacu w Polsce znajdującego się w Książu z jego wnętrzami, historią i pięknymi ogrodami, po czym w Świdnicy podziwiać będziemy rynek z ratuszem i architekturę sakralną, tj Katedrę Św. Wacława i Stanisława oraz Kościół Pokoju. Być może natkniemy się także na jedyny w Polsce pomnik Srajludka. Na zakończenie dnia przejazd do Karpacza, gdzie nocujemy w DW Stokrotka. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

 

Dzień 2 (wtorek, 19 maja)

Po śniadaniu spacer pieszy do drewnianej , przeniesionej w całości z Norwegii Świątyni Wang znajdującej się w dawnych Bierutowicach. Zwiedzanie Parku Miniatur w Kowarach, gdzie odwzorowane zostały dokładnie w skali l:25 pałace, kościoły, starówki dolnośląskich miast. Obiad w DW STOKROTKA w Karpaczu , po czym kontynuujemy zwiedzanie w Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Obejmuje ona niemal 30 obiektów architektury świeckiej. Znajdziemy tu średniowieczne wieże mieszkalne, zamki, renesansowe dwory i barokowe pałace. Obszar ten nazywany jest polską doliną Loary. Zobaczymy : Pałac Łomnica ze zwiedzaniem wnętrz, Pałac Paulinum, Wojanów, Staniszów z Pałacem na wodzie. Po powrocie kolacja przy ognisku.

 

Dzień 3 (środa, 20 maja)

Po śniadaniu przejazd do Szklarskiej Poręby, tam wodospady Szklarka i Kamieńczyk, muzeum mineralogiczne. Powrót na obiad do Karpacza, wykwaterowanie i drodze powrotnej zwiedzanie skalnego miasta w Adrspach w Czechach. W pięknych okolicznościach przyrody SKAŁ ADRSZPASKlCH zobaczymy ostańce dzban, głowę cukru, Bramę Gotycką, Słoniowy Rynek, Wodospady i punkty widokowe.

 

CAŁKOWITY KOSZT WYCIECZKI: 500 zł

CENA ZAWIERA: transport, obsługę przewodnika, wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiady, kolacja i obiadokolacja oraz kiełbaski na ognisku, 2 noclegi w DW STOKROTKA, bilety wstępu do wszystkich atrakcji (w tym po stronie czeskiej) oraz ubezpieczenie.

 

WYCIECZKA REALIZOWANA PRZEZ BIURO PODRÓŻY JUVENIA 2000

(wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki nr. 00708)

Koordynatorem wyjazdu z ramienia samorządu jest Ewa Ogłaza (tel. 793937989)

Zapisy na wycieczkę pod wskazanym numerem telefonu lub podczas dyżuru samorządu UTW w dniach 25 lutego i 10 marca 2020 r.

W dniach 10 marca oraz 24 marca w czasie dyżuru samorządu godz. 15-16 zbierane będą zaliczki w wysokości 30 % ceny wycieczki tj 150 zł. Resztę wartości wycieczki w kwocie 350 zł należy wpłacić do dnia 7 kwietnia br. ( w tym dniu dyżur samorządu w godz. 15-16).

Prosimy o zabranie odpowiedniego obuwia, małego plecaka, płaszczów przeciwdeszczowych/parasoli. Przy zapisach potrzebne dane: imię, nazwisko, data urodzenia.

 

[Przesłano przez: Magdalena Kimsa]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.