Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Witamy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SUM. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Uwaga

„Dawid" to po „Tobiaszu" i „Ewangelii według... Kobiet" trzecia produkcja artystyczna Teatru Franciszka. Premiera musicalu odbyła się w październiku 2017 roku w Katowicach, podczas obchodów Dnia Papieskiego na Śląsku.

Spektakl prowadzi widza śladami Dawida przez dwa kontrastujące ze sobą światy. Pierwszy z nich to fantastyczno-baśniowa kraina, w której młody pastuszek zostaje namaszczony na króla. Drugi zaś to świat zdecydowanie bardziej mroczny, w którym pożądanie i namiętność popycha Dawida do zbrodni za którą – jak w każdym moralitecie – trzeba będzie zapłacić wysoką cenę...

Musical "DAWID"
14 grudnia, godz. 18.00 Chorzowskie Centrum Kultury
Chorzowskie Centrum Kultury

Musical "DAWID"
15 grudnia, godz. 18.00 Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce Leszczynach
CKE Czerwionka - Leszczyny

Teatr Franciszka – biblijny teatr offowy tworzony przez kilkadziesiąt osób, od ponad trzech lat działający pod auspicjami „Katolickiej Fundacji Młodzi dla Młodych".Teatr w swoich projektach artystycznych (warsztaty, praca nad kolejnymi spektaklami, inscenizacje spektakli repertuarowych i dram biblijnych) łączy utalentowanych, od kilku lat doskonalących swój warsztat aktorsko-wokalny amatorów z profesjonalistami.

Teatr Franciszka tworzy młodzież w większości ukształtowana przez formację ruchu „Światło–Życie". Stąd w spektaklach Teatru czuć wrażliwość na przekaz biblijny, wspólnotowość działań i apostolski entuzjazm. To zespół energetycznych, radosnych, odpowiedzialnie zaangażowanych w budowanie lepszego świata młodych ludzi.

Poetyka muzycznych spektakli biblijnych kształtuje unikatowy charakter Teatru. Imponująca jest skala, w jakiej realizowane są kolejne sceniczne przedsięwzięcia. Premiery Teatru Franciszka to pełnowymiarowe, kilkuaktowe musicale grane na profesjonalnych scenach. Spektakle w pełni autorskie (począwszy od scenariusza, muzyki i choreografii na scenografii, kostiumach i oświetleniu kończąc). W takiej formule zrealizowano dotychczas pięć premierowych musicali: „Tobiasz" (czerwiec
2016), „Ewangelia według... Kobiet" (październik 2016), „Dawid" (październik 2017) „Bezimienni" (październik 2018), "Józef Egipski"(październik 2019).

Spektakle Teatru Franciszka są niezwykle entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność.


Serdecznie zapraszamy na piękny spektakl, w którym łzy śmiechu spotykają się ze łzami współczucia i wzruszenia.

Więcej informacji na:
teatrfranciszka.com
www.facebook.com/franciszki/

[Przesłano przez: Magdalena Kimsa-Dudek]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2020

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.