Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Uwaga

Uprzejmie informujemy, że w związku z potwierdzeniem pierwszych przypadków koronawirusa w Polsce, jeżeli epidemia będzie się rozszerzać i będziemy musieli odwołać marcowe spotkanie dla Słuchaczy Uniwersytetu III Wieku zostaną Państwo tym poinformowani.

Na dzień dzisiejszy nie wprowadzamy zmian w harmonogramie wykładów, ale prosimy osoby mające symptomy choroby górnych dróg oddechowych o szczególną ostrożność.

Zgodnie z komunikatem dostępnym na stronie Ministerstwa Zdrowia osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały zagranicą izaobserwowały jakiekolwiek negatywne oznaki i dolegliwości, szczególnie ze strony układu oddechowego, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, powinny bezzwłocznie  powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału  obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Zaleca się też na bieżąco monitorować komunikaty zamieszczone na  stronie Ministerstwa Zdrowia:
oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Ponadto, została uruchomiona całodobowa infolinia NFZ (nr tel. 800-190-590), pod którą można uzyskać informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Zasadnym jest bezwzględne podporządkowanie się zaleceniom wynikającym z komunikatów, nie ulegając jednocześnie zbiorowej panice.

Renata Rosińska
Kolegium Szkoły Doktorskiej Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu