Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

Uniwersytet Licealisty

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu


Wydział Nauk Medycznych w Katowicach


Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu


Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach


Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu


uwaga

Szanowni Uczniowie,

Uprzejmie informuję, że egzamin w ramach II etapu eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Człowieku („Uniwersytet Licealisty") dla kandydatów na rok akademicki 2020/21 dla Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach i Wydziału nauk Medycznych w Zabrzu odbędzie się 30 września 2020 roku o godzinie 16.00. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, egzamin odbędzie się zdalnie z wykorzystaniem platformy eLearningowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W najbliższym czasie do uczestników przesłane zostaną informacje umożliwiające logowanie się na platformie oraz niezbędne instrukcje. Informacje zostaną przesłane na adresy e-mail, które podaliście państwo w czasie rejestracji do programu. W przypadku nieotrzymania danych do logowania do czwartku (24.09.2020) prosimy o kontakt e-mailowy (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Tegoroczny egzamin, wzorem lat ubiegłych, będzie składał się ze 100 pytań, które swoją tematyką obejmują program liceum z zakresu biologii, fizyki i chemii. Po otrzymaniu danych do logowania na platformie będzie możliwość przetestowania jej działania na przykładowym teście, który będzie dostępny od poniedziałku (28.09.2020).

 

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Francuz

 

uwaga

Drodzy Uczniowie,

Uprzejmie informuję, że zapisy internetowe na tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Człowieku („Uniwersytetu Licealisty"), przy Wydziałach Nauk Medycznych w Katowicach i Zabrzu odbędą się w dniach 1-13 września 2020.

Termin egzaminu wstępnego do programu oraz jego forma zostaną podane w późniejszym terminie, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Termin tego egzaminu planowany jest w drugiej połowie września.

Wzorem lat ubiegłych rekrutacja do programu będzie dwuetapowa – w pierwszym etapie należy złożyć podanie (formularz elektroniczny dostępny pod adresem https://frkat.sum.edu.pl/formularz-rejestracyjny-ul-wnmk-wnmz-2020-2021). Osoby, które wyślą zgłoszenie i spełnią warunki przyjęcia określone w regulaminie, będą mogły przystąpić do drugiego etapu rekrutacji polegającego na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru, składającego się ze 100 pytań, każde z pięcioma dystraktorami. Test będzie zawierał pytania z biologii, chemii i fizyki, obejmujące swoim zakresem program szkoły średniej.

Do programu mogą przystąpić uczniowie, którzy ukończyli co najmniej I klasę liceum (zarówno programu 3-, jak i 4-letniego).

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie.

 

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Francuz

 

uwaga

KOMUNIKAT DLA UCZESTNIKÓW UNIWERSYTETU LICEALISTY WYDZIAŁU NAUK MEDYCZNYCH W ZABRZU BIORĄCYCH UDZIAŁ W EGZAMINIE KOŃCOWYM W FORMIE KONKURSU

uwaga

 

książki

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2020

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.