Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Szanowni Państwo,
Uczestnicy Uniwersytetu Licealisty Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu

Na adresy mailowe, które podaliście Państwo podczas rekrutacji została wysłana informacja z prośbą o zainstalowanie Teams w domenie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (SUM).

Bardzo proszę o zainstalowanie programu jak najszybciej. Została tam utworzona grupa pod nazwą "Uniwersytet Licealisty", do której jesteście już Państwo dodani.

W semestrze zimowym zajęcia będą prowadzone on-line. Pierwsze zajęcia z chemii odbędą się w dniu 4 listopada 2020 r. od godz. 17:00 do 18:30. Obecność obowiązkowa.
W zakładce "pliki" znajduje się harmonogram, który będzie uzupełniany przez prowadzących zajęcia - proszę NIE dokonywać tam żadnych zmian.
Mam nadzieję, że w semestrze letnim zajęcia będą się już odbywały stacjonarnie na poszczególnych Katedrach.

Życzę powodzenia
prof. dr hab. Jolanta Zalejska-Fiolka

uwaga

Gratuluję osobom zakwalifikowanym do programu.
Jednocześnie przypominam, że osoby przyjęte do programu do 16 października 2020 r. powinny złożyć wypełniony formularz zgłoszenia (do pobrania poniżej) w Dziekanacie Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu, Plac Traugutta 2, IV piętro, pokój 406.

Formularz zgłoszenia

Dziekanat czynny jest w godzinach 8.00 do 15.30. Do formularza proszę załączyć dwa podpisane na odwrocie zdjęcia legitymacyjne. Formularz zgłoszenia nie musi być dostarczony osobiście.

Informacje dotyczące formy i organizacji zajęć zostaną umieszczone na stronie internetowej SUM - UL Zabrze do dnia 16 października 2020 r.

Numer

Cztery ostatnie cyfry PESEL

[Przesłano przez: Renata Rosińska]

Szanowni Uczniowie,

Uprzejmie informuję, że egzamin w ramach II etapu eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Człowieku („Uniwersytet Licealisty") dla kandydatów na rok akademicki 2020/21 dla Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach i Wydziału nauk Medycznych w Zabrzu odbędzie się 30 września 2020 roku o godzinie 16.00. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, egzamin odbędzie się zdalnie z wykorzystaniem platformy eLearningowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W najbliższym czasie do uczestników przesłane zostaną informacje umożliwiające logowanie się na platformie oraz niezbędne instrukcje. Informacje zostaną przesłane na adresy e-mail, które podaliście państwo w czasie rejestracji do programu. W przypadku nieotrzymania danych do logowania do czwartku (24.09.2020) prosimy o kontakt e-mailowy (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Tegoroczny egzamin, wzorem lat ubiegłych, będzie składał się ze 100 pytań, które swoją tematyką obejmują program liceum z zakresu biologii, fizyki i chemii. Po otrzymaniu danych do logowania na platformie będzie możliwość przetestowania jej działania na przykładowym teście, który będzie dostępny od poniedziałku (28.09.2020).

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Francuz

Drodzy Uczniowie,

Uprzejmie informuję, że zapisy internetowe na tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Człowieku („Uniwersytetu Licealisty"), przy Wydziałach Nauk Medycznych w Katowicach i Zabrzu odbędą się w dniach 1-13 września 2020.

Termin egzaminu wstępnego do programu oraz jego forma zostaną podane w późniejszym terminie, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Termin tego egzaminu planowany jest w drugiej połowie września.

Wzorem lat ubiegłych rekrutacja do programu będzie dwuetapowa – w pierwszym etapie należy złożyć podanie (formularz elektroniczny dostępny pod adresem https://frkat.sum.edu.pl/formularz-rejestracyjny-ul-wnmk-wnmz-2020-2021). Osoby, które wyślą zgłoszenie i spełnią warunki przyjęcia określone w regulaminie, będą mogły przystąpić do drugiego etapu rekrutacji polegającego na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru, składającego się ze 100 pytań, każde z pięcioma dystraktorami. Test będzie zawierał pytania z biologii, chemii i fizyki, obejmujące swoim zakresem program szkoły średniej.

Do programu mogą przystąpić uczniowie, którzy ukończyli co najmniej I klasę liceum (zarówno programu 3-, jak i 4-letniego).

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie.

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Francuz

uwaga

KOMUNIKAT DLA UCZESTNIKÓW UNIWERSYTETU LICEALISTY WYDZIAŁU NAUK MEDYCZNYCH W ZABRZU BIORĄCYCH UDZIAŁ W EGZAMINIE KOŃCOWYM W FORMIE KONKURSU

SUM © 2016-2020