Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Plebiscyt

Absolwenci szkół wyższych z województwa śląskiego to często osoby znane i cenione w środowisku artystycznym, biznesowym, naukowym, sportowym, politycznym i prospołecznym. Czasem o ich dokonaniach i sukcesach mówi cała Polska a nawet świat. Takie właśnie zasłużone osoby chcą docenić organizatorzy Plebiscytu „Absolwent XXI wieku”.

O ten zaszczytny tytuł ubiegają się również absolwenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W kategorii sport Jarosław Botor i Artur Małek, którzy na co dzień zdobywają górskie szczyty. Z kolei w kategorii kultura o zwycięstwo walczy Natalia Bażowska, artystka i doktor psychiatrii.

Zwycięzców wyłonią internauci, którzy do 30 listopada mogą głosować na najciekawsze ich zdaniem sylwetki.

NATALIA BAŻOWSKA

NATALIA BAŻOWSKA

https://www.aplikuj.pl/absolwent/kandydat/94/natalia-bazowska

Doktor psychiatrii i artystka w jednej osobie. O swojej fascynacji życiem, naturą, psychiką i ciałem człowieka opowiada, tworząc prace malarskie, rzeźby, instalacje, wideo i fotografie. Dziś zajmuje się wyłącznie sztuką, ale w głębokim nawiązaniu do medycyny. Już sam doktorat pod tytułem „Ocena emocji wywołanych przekazem wizualnym u osób cierpiących na depresję” był zapowiedzią połączenia dwóch dróg – artystycznej i medycznej – w jedną (…).

JAROSŁAW BOTOR

JAROSŁAW BOTOR

https://www.aplikuj.pl/absolwent/kandydat/95/jaroslaw-botor

O jego odwadze mówił w tym roku cały świat. Kiedy trzeba było pomóc schodzącym ze szczytu Nanga Parbat, Elisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi, nie zastanawiał się długo. Wspólnie z Denisem Urubko, Adamem Bieleckim, Piotrem Tomalą przerwał jedną z największych ekspedycji wysokogórskich w historii Polski Zimową Narodową Wyprawę na K2 i podjął się kierowania akcją ratunkową, która przeszła do historii himalaizmu (…).

ARTUR MAŁEK

ARTUR MAŁEK

https://www.aplikuj.pl/absolwent/kandydat/96/artur-malek

Mając 33 lata, wraz z Adamem Bieleckim, Maciejem Berbeką i Tomaszem Kowalskim dokonał pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak w Karakorum. To wielkie osiągnięcie zostało poprzedzone wieloma innymi górskimi wyprawami, m.in. w Alpy, Andy, Himalaje oraz góry Afryki. Na przełomie 2017/2018 roku uczestniczył w Narodowej Zimowej Wyprawie na K2 (…).

Laureatów oficjalnie poznamy 10 grudnia.

 
[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.