Wyróżnieni

W dniach 05-07.04.2018r. odbyła się międzynarodowa konferencja pt.: "8th International Students’ Scientific Conference of Young Medical Researchers" na której studenci koła naukowego Katedry i Zakładu Patomorfologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zajęli wysokie miejsca

-I miejsce w sesji Health Sciences:
"Orthorexia – new trend or real pathology? Assessment of eating habits among polish university students" – autorzy: Iga Florczyk, Maciej Gaździk, Mateusz Porwolik, Marta Grygiel, Weronika Kmiecik

-II miejsce w sesji Health Sciences:
"Why sexual education should be improved in Poland?" autorzy: Marta Góral, Iga Florczyk, Maciej Gaździk, Mateusz Porwolik, Maciej Bugajski

-III miejsce w sesji Public Health:
"Thankful procedure or trauma? Opinion of Polish university students towards pregnancy termination" autorzy: Mateusz Porwolik, Maciej Gaździk, Iga Florczyk, Maciej Bugajski

-Wyróżnienie w sesji Public Health:
"Reproduction masterpiece or test tube baby? In vitro fertilisation in the eyes of Polish university students" autorzy: Mateusz Porwolik, Maciej Gaździk, Iga Florczyk, Maciej Bugajski

W dniach 25-26.04.2018r. odbyła się międzynarodowa konferencja pt.: "INTERNATIONAL MEDICAL CONGRESS OF SILESIA" na której studenci Mateusz Porwolik, Maciej Gaździk, Iga Florczyk, Maciej Bugajski pracą "Termination of life in the eyes of polish university students" zajęli pierwsze miejsce w sesji Public Health and Healthcare.

To kolejny ogromny sukces studentów koła naukowego prowadzonego przez dr n. med. Tomasza Męcika-Kronenberga, który jest jego opiekunem i pod którego kierunkiem powstawały prace. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że to już trzeci rok z rzędu nasi studenci odnoszą tego typu sukcesy i jesteśmy z nich bardzo dumni. Aktualnie przygotowują trzy publikacje naukowe do druku w czasopismach z Listy Fidalelfijskiej o wysokim IF. Kierownikiem Katedry i Zakładu Patomorfologii w Zabrzu jest prof. dr hab. n. med. Bogna Drozdzowska. Gratulujemy również takich studentów Wydziałowi Lekarskiemu z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

/dr n. med. Tomasz Męcik-Kronenberg/

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]