Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Konkurs

W dniu 30 marca 2017 r., w Warszawie, w siedzibie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Prac Magisterskich absolwentów kierunku farmacja.

Konkursowi i obradom jury przewodniczyła prof. dr hab. n.med. Krystyna Olczyk, jako Wiceprezes PTFarm., a jednocześnie –  Opiekun Zespołu Sekcji Studenckich Młoda Farmacja, powołanych przez Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne. W skład Jury Konkursu weszli Profesorowie z kilku Wydziałów Farmaceutycznych w Polsce. To właśnie studenci z Młodej Farmacji, jak co roku, zorganizowali wspomniane przedsięwzięcie, choć tym razem także i przy znaczącym wsparciu Przewodniczącej i Wiceprzewodniczącej Wydziałowego Samorządu Studenckiego Wydziału Farmaceutycznego SUM, Studentek IV roku kierunku farmacja,  Pań Katarzyny Dworak i Agaty Drążkiewicz.

Na Konkurs napłynęło 10 prac magisterskich, po jednej z każdego z Wydziałów Farmaceutycznych. Prace te zdobyły pierwsze miejsce na Wydziałach, na których zostały wykonane. Poddano je kolejnej ocenie przez niezależnych recenzentów, powołanych spośród samodzielnych pracowników nauki poszczególnych Wydziałów Farmaceutycznych w Polsce.

Po 10 minutowych multimedialnych prezentacjach, zakończonych ożywioną dyskusją, Jury stanęło przed niezwykle trudnym zadaniem. Niełatwo było wybrać trzy najlepsze spośród 10 wybitnych prac, zakwalifikowanych do finału konkursu. Po dyskusji i naradzie zakończonej tajnym głosowaniem, wyłoniono trzech laureatów.

Pierwsze miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Prac Magisterskich zajęła absolwentka Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Pani mgr Zuzanna Rzepka, która pod kierunkiem Pani prof. dr hab. Ewy Buszman, Kierownika Katedry i Zakładu Chemii Leków, i pod bezpośrednią opieką Pana dr n.farm. Artura Beberoka, wykonała swoją pracę magisterską, noszącą tytuł: „Wpływ moksifloksacyny na przeżywalność i proces melanizacji melanocytów HEMn-DP”.

Dyplom

Laureaci trzech pierwszych miejsc uhonorowani zostali nagrodą pieniężną i wydawnictwami książkowymi, ufundowanymi przez Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne oraz Naukową Fundację Polpharmy, która po raz 11 wsparła Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne w organizacji Konkursu. Laureaci Konkursu  otrzymają także okolicznościowe Dyplomy Fundacji podczas uroczystej Gali wręczania grantów zwycięzcom, organizowanych przez Fundację konkursów naukowych. Wszyscy pozostali Uczestnicy Konkursu nie pozostali także bez nagród, otrzymując podobnie jak i Laureaci trzech pierwszych miejsc Konkursu, wydawnictwa książkowe, ufundowane zarówno przez PTFarm. jak i Naukową Fundację Polpharmy.

Osiągnięcie tak wysokiego wyróżnienia na forum ogólnopolskim przez absolwentkę Wydziału Farmaceutycznego w Sosnowcu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, zasługuje na słowa gratulacji i uznania dla pracowitości, rzetelności i wiedzy tej młodej Farmaceutki. Z drugiej strony – jest wyrazem ogromnego nakładu pracy i zaangażowania Promotora w opiekę nad powstającą pod Jego okiem pierwszą samodzielną pracę naukową przyszłego adepta sztuki farmaceutycznej. Jest także wyrazem wysokiej jakości kształcenia na kierunku farmacja, prowadzonym na Wydziale Farmaceutycznym naszej Uczelni.

prof.dr hab.n.med. Krystyna Olczyk
Opiekun Zespołu Sekcji Studenckich Młoda Farmacja

Uczestniczka


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.