Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Orcid logo

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informuję, że istnieje możliwość bezpośredniego transferu danych autora zawartych w Bazie Bibliografii Publikacji Pracowników SUM do platformy ORCID.

W celu zaimplementowania danych do platformy, należy:
1) Wejść na stronę https://publikacje.sum.edu.pl/expertus/bib/,
2) Wypełnić pozycję „Autor” oraz wejść w znajdującą się obok zakładkę „Indeks”,

or1

3) Wybrać wszystkie wersje danych osobowych, obejmujących autora,

or2

4) W domyślnie wyświetlanej zakładce „Bibliografia” z listy rozwijalnej „Pobierz wyniki” wybrać pozycję „BibTeX”,

or3

or4

5) Zapisać plik w formacie .bib na dysku komputera,
6) Po zalogowaniu się do swojego konta na stronie orcid.org, wybrać w sekcji „Works” zakładkę „Add works / Import BibTeX”, a następnie „Choose file” (wskazać pobrany wcześniej plik .bib),

or5

or6

or7

7) Zweryfikować zaimportowane dane i zatwierdzić import wybierając „Save all” lub zapisując poszczególne publikacje.

or8

Przypominam, że publikacje, które nie zostaną powiązane z indywidualnymi numerami ORCID w ww. systemie, nie będą importowane do Zintegrowanego Systemu Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce POL-on i nie będą mogły być wykazane w procesie ewaluacji jakości działalności naukowej Uczelni.
Serdecznie zachęcam do skorzystania z powyższego udogodnienia oraz do regularnej aktualizacji swoich profili w platformie ORCID.

prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański
Prorektor ds. Nauki