Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Baner

17 kwietnia 2019 r. w auli Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbędzie się III Seminarium Ogólnoakademickie pn. „Metody fizykochemiczne w badaniach naukowych”.

Metody fizykochemiczne stanowią kluczowy element w badaniach naukowych, zwłaszcza w obszarze nauk farmaceutycznych, biologicznych, medycznych, chemicznych, czy pokrewnych. Są bardzo ważnym narzędziem, które pozwala na pozyskiwanie wartościowych danych a ich analiza, poprzez wnikliwą dyskusję, prowadzi do uzyskania niezbędnej wiedzy dotyczącej prawidłowego funkcjonowania organizmów żywych. Celem organizowanego przedsięwzięcia jest popularyzacja nauki poprzez prezentację interesujących badań naukowych prowadzonych przy użyciu różnych metod fizykochemicznych.

Seminarium jest dedykowane pracownikom naukowym, doktorantom, magistrantom, członkom kół naukowych i wszystkim pasjonatom nauki. Podczas seminarium uczestnicy będą mogli wysłuchać ciekawych wykładów zaproszonych gości oraz wymienić się doświadczeniami i wiedzą na temat aktualnie stosowanych w nauce metod fizykochemicznych poprzez przedstawienie rezultatów swoich badań w postaci prezentacji posterowych bądź ustnych.

Tegoroczni wykładowcy to:
prof. Janusz Pawliszyn - UNIVERSITY OF WATERLOO, CANADA
dr hab. Barbara Bojko - UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU
dr hab. inż. Tomasz Krawczyk - POLITECHNIKA ŚLĄSKA W GLIWICACH
dr hab. Krzysztof Marciniec - ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY W KATOWICACH
dr Mirosław Danch - ABLE-Jasco Polska sp. z o.o., KRAKÓW

Uczestnictwo w Seminarium zostanie potwierdzone stosownym certyfikatem, a trzem autorom najlepszych prac przyznane zostaną wyróżnienia. Abstrakty można nadsyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10 kwietnia 2019 r. według wzoru dostępnego na stronie www.seminariumogolnoakademickie.sum.edu.pl.

Uczestnictwo w Seminarium jest bezpłatne.

[Przesłano przez: Bożena Langner]

Plakat pdf