Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Logo Program im. prof. Franciszka Walczaka

PROGRAM IM. PROF. FRMANCISZKA WALCZAKA – DLA NAUKOWCÓW I DOKTORANTÓW PROWADZĄCYCH BADANIA W ZAKRESIE KARDIOLOGII, ALERGOLOGII I CHORÓB ZAKAŹNYCH

Informujemy, że od 21 marca 2019 r. Ministerstwo Zdrowia i Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej uruchomiły program im. prof. Franciszka Walczaka – wspólną inicjatywę adresowaną do naukowców i doktorantów prowadzących badania w zakresie kardiologii, onkologii, alergologii i chorób zakaźnych.

Celem programu jest wzmocnienie potencjału polskich jednostek naukowych i podmiotów leczniczych poprzez wsparcie mobilności międzynarodowej badaczy z obszaru kardiologii, onkologii, alergologii i chorób zakaźnych. Dzięki atrakcyjnemu stypendium program umożliwi naukowcom wyjazdy do najlepszych ośrodków naukowych i medycznych zlokalizowanych na terenie USA, trwające od 3 do 6 miesięcy. O finansowanie wniosków mogą ubiegać się indywidualni naukowcy, posiadający co najmniej stopień naukowy doktora lub mający otwarty przewód doktorski (nie dłużej niż 3 lata), zatrudnieni w polskich uczelniach, instytucjach naukowych i badawczych lub w szpitalach klinicznych.

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie internetowej NAWA, pod adresem: https://nawa.gov.pl/naukowcy/program-im-walczaka

[Przesłano przez: Dominika Grzeszczyk]

SUM © 2016-2019