Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki - logo

Trwa nabór do 19. edycji programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Głównym celem jest promowanie osiągnięć naukowych utalentowanych badaczek, zachęcanie ich do kontynuacji prac zmierzających do rozwoju nauki oraz udzielenie wsparcia finansowego. Skierowany jest do kobiet zarówno na zaawansowanym, jak i początkowym etapie prac badawczych. Prace można zgłaszać w trzech kategoriach: habilitacyjnej, doktoranckiej i magisterskiej, opisując swoje badania, dorobek naukowy oraz plany dotyczące realizacji badań w obszarze nauk o życiu, m.in. medycyny, biologii, fizyki, chemii, biotechnologii.

Do programu mogą zgłaszać się kobiety-naukowcy, które mieszkają w Polsce, a w roku wypłacania nagrody nie osiągną 25. roku życia (w przypadku magistrantek), 32. roku życia (w przypadku doktorantek), oraz 40. roku życia (w przypadku habilitantek). Regulamin przewiduje możliwość wydłużenia o dodatkowy rok wyznaczonej granicy wiekowej w przypadku kandydatek, które pisząc pracę naukową, przebywały na urlopie macierzyńskim.
Nabór zgłoszeń do programu trwa do 30 kwietnia. Należy przesyłać je przez stronę www.lorealdlakobietinauki.pl, na której znajduje się również regulamin określający zasady, warunki i kryteria aplikacji.

W ramach konkursu zostaną przyznane następujące nagrody: trzy stypendia habilitacyjne po 35 tys. zł, dwa stypendia doktoranckie po 30 tys. zł i jedno stypendium magisterskie w wysokości 20 tys. zł. Dodatkowo wszystkie stypendystki programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki otrzymują także stypendia konferencyjne Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

[Przesłano przez:  Izabela Kałuża]

SUM © 2016-2019