Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

PO WER-KID logo

Zapraszamy lekarzy zainteresowanych dziecięcą kardiologią interwencyjną do udziału w „Programie wszechstronnego szkolenia w kardiologii interwencyjnej u dzieci – PO WER-KID” realizowanym przez Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” wraz ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach, Uniwersytetem Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu.

Celem projektu, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój, jest zwiększenie liczby lekarzy przeszkolonych w zakresie dziecięcej kardiologii interwencyjnej na poziomie podstawowym i zaawansowanym poprzez rozwój ich kompetencji zawodowych i kwalifikacji, w tym działania oparte na metodach symulacji medycznej. Projekt realizowany będzie w latach 2019-2022. W jego ramach przewidziano udział w kursach z zakresu morfologii układu sercowo-naczyniowego i wad wrodzonych serca, podstaw dziecięcej kardiologii interwencyjnej oraz psychologicznych aspektów dziecięcej kardiologii interwencyjnej. Główną część szkolenia stanowić będą praktyczne zajęcia w pracowniach dziecięcej kardiologii interwencyjnej. Kursy i zajęcia praktyczne będą prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technik symulacji medycznej.

Program przewiduje dwie ścieżki szkolenia:
1. Szkolenie w zakresie podstawowym, przeznaczone dla lekarzy z terenu całego kraju),
2. Szkolenie w zakresie zaawansowanym (przeznaczone dla lekarzy z województw, na terenie których znajdują się ośrodki współpracujące w ramach projektu).

Informacje dla uczestników szkolenia w zakresie podstawowym
Informacje dla uczestników szkolenia w zakresie zaawansowanym

[Przesłano przez: Anna Gardocka]

SUM © 2016-2019