Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Logo IPCZD

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach w dniu 04 października 2018 przystąpił do Projektu pn.: „Program wszechstronnego szkolenia w kardiologii interwencyjnej u dzieci” umowa o dofinansowanie nr POWR.05.04.00-00161/18.

Celem projektu, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój, jest zwiększenie liczby lekarzy przeszkolonych w zakresie dziecięcej kardiologii interwencyjnej na poziomie podstawowym i zaawansowanym poprzez rozwój ich kompetencji zawodowych i kwalifikacji, w tym działania oparte na metodach symulacji medycznej. Projekt realizowany będzie w latach 2019-2022.

W związku z powyższym, zapraszamy lekarzy zainteresowanych dziecięcą kardiologią interwencyjną do udziału w szkoleniach, które realizowane będą przez Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” wraz ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu.

W jego ramach przewidziano udział w kursach z zakresu morfologii układu sercowo-naczyniowego i wad wrodzonych serca, podstaw dziecięcej kardiologii interwencyjnej oraz psychologicznych aspektów dziecięcej kardiologii interwencyjnej. Główną część szkolenia stanowić będą praktyczne zajęcia w pracowniach dziecięcej kardiologii interwencyjnej.

Kursy i zajęcia praktyczne będą prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technik symulacji medycznej.

Program przewiduje dwie ścieżki szkolenia, dokumenty dotyczące udziału w rekrutacji znajdują się w linkach zamieszczonych poniżej do strony IPCZD.

1. Szkolenie w zakresie podstawowym, przeznaczone dla lekarzy z terenu całego kraju,

2. Szkolenie w zakresie zaawansowanym (przeznaczone dla lekarzy z województw, na terenie których znajdują się ośrodki współpracujące w ramach projektu - woj. śląskie)

Przewidywane terminy kursów w ramach projektu

1. Kurs „Morfologiczne podstawy dziecięcej kardiologii interwencyjnej” – 24-26.04.2019