Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Logo IPCZD

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach w dniu 04 października 2018 przystąpił do Projektu pn.: „Program wszechstronnego szkolenia w kardiologii interwencyjnej u dzieci” umowa o dofinansowanie nr POWR.05.04.00-00161/18.  

Celem projektu, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój, jest zwiększenie liczby lekarzy przeszkolonych w zakresie dziecięcej kardiologii interwencyjnej na poziomie podstawowym i zaawansowanym poprzez rozwój ich kompetencji zawodowych i kwalifikacji, w tym działania oparte na metodach symulacji medycznej. Projekt realizowany będzie w latach 2019-2022.

W związku z powyższym, zapraszamy lekarzy zainteresowanych dziecięcą kardiologią interwencyjną do udziału w szkoleniach, które realizowane będą przez Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” wraz ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu.

W jego ramach przewidziano udział w kursach z zakresu morfologii układu sercowo-naczyniowego i wad wrodzonych serca, podstaw dziecięcej kardiologii interwencyjnej oraz psychologicznych aspektów dziecięcej kardiologii interwencyjnej. Główną część szkolenia stanowić będą praktyczne zajęcia w pracowniach dziecięcej kardiologii interwencyjnej.

Kursy i zajęcia praktyczne będą prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technik symulacji medycznej.

Program przewiduje dwie ścieżki szkolenia, dokumenty dotyczące udziału w rekrutacji znajdują się w linkach zamieszczonych poniżej do strony IPCZD.

1. Szkolenie w zakresie podstawowym, przeznaczone dla lekarzy z terenu całego kraju,

http://www.czd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3286:opis-szkolenia-praktycznego-w-zakresie-podstawowym&catid=189:szkolenia&Itemid=592

2. Szkolenie w zakresie zaawansowanym (przeznaczone dla lekarzy z województw, na terenie których znajdują się ośrodki współpracujące w ramach projektu - woj. śląskie)

http://www.czd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3287:opis-szkolenia-praktycznego-w-zakresie-zaawansowanym&catid=189:szkolenia&Itemid=592

Przewidywane terminy kursów w ramach projektu

  1. Kurs „Morfologiczne podstawy dziecięcej kardiologii interwencyjnej” – 24-26.04.2019
  2. Kurs „Podstawy dziecięcej kardiologii interwencyjnej” – 17-21.06.2019
  3. Kurs „Psychologiczne aspekty dziecięcej kardiologii interwencyjnej” – październik 2019

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

Partnerzy Projektu

  • Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu
  • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

 

[Przesłano przez:  Anna Gardocka]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.