Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Logo ORCID

Szanowni Państwo!

W związku z komunikatem, który pojawił się na stronie https://pbn.nauka.gov.pl/ 24 stycznia 2019 r., w którym poinformowano, iż przetwarzanie w systemach centralnych OPI (POL-on, PBN) zautoryzowanych (potwierdzonych przez właściciela) numerów ORCID możliwe będzie wyłącznie poprzez indywidualne konta użytkowników w systemie PBN, uprzejmie proszę o niezwłoczne powiązanie konta w PBN z identyfikatorem ORCID, a następnie konta w PBN z systemem POL-on. Dla dotychczas wprowadzonych do systemu POL-on numerów ORCID wymagane jest ich autoryzowanie przez właściciela w systemie PBN.
Specjalnie dla Państwa zostały przygotowane przystępne samouczki, które prezentują realizację powyższych zadań. Znajdują się one na stronie Biblioteki SUM: https://biblioteka.sum.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=664&Itemid=871&lang=pl. Szczegółowa ścieżka dostępu to: strona główna Biblioteki SUM> zakładka BIBLIOGRAFIA I BIBLIOMETRIA > ORCID > Łączenie z PBN i POL-on.

Poniżej przedstawiam Państwu skróconą instrukcję postępowania w zakresie czynności, które powinni podjąć pracownicy/doktoranci posiadający dorobek naukowy:
1. załóż konto lub zaloguj się w PBN,
2. kliknij w ikonę znajdującą się obok personaliów użytkownika, w prawym górnym rogu ekranu, a później w zakładkę „Twoje konto”,
3. wybierz „stwórz lub podłącz swój ORCID ID”,
4. załóż konto lub zaloguj się w ORCID,
5. tu następuje powiązanie kont - w sekcji „Profile autora” (w oknie „POL-on”) wpisz swój numer PESEL, a następnie wybierz „podłącz identyfikator POL-on”.

W przypadku dodatkowych pytań, informacji na powyższy temat udziela Dział Bibliografii i Dokumentacji Biblioteki SUM tel. 32 208 35 66, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prorektor ds. Nauki
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach