Uprzejmie zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Człowiek i zdrowie. Wiktor Dega – życie i dzieło”, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-9 listopada. Konferencja jest organizowana przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Wydział Nauk Medycznych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Konferencja jest częścią cyklu ogólnopolskich konferencji promujących wybitnych poznaniaków – zasłużonych dla nauki.

Profesor Wiktor Dega był ortopedą, powstańcem wielkopolskim, żołnierzem Wojska Polskiego w 1939 roku, powstańcem warszawskim, rektorem poznańskiej Akademii Medycznej oraz pionierem nowoczesnej, kompleksowej rehabilitacji medycznej nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W trakcie konferencji zostaną zaprezentowane osiągnięcia Profesora Degi i znacząca rola, jaką odegrał w rozwoju ortopedii i rehabilitacji. Konferencja będzie miała charakter interdyscyplinarny, a jej ideą jest refleksja nad problemami, jakie stawia przed nami współczesny człowiek.
Udział w konferencji jest bezpłatny, a rejestracji dokonać można na stronie internetowej: ptpn.poznan.pl.

[Przesłano przez: Joanna Rozbicka]

SUM © 2016-2018