Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Plakat

Uprzejmie zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Człowiek i zdrowie. Wiktor Dega – życie i dzieło”, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-9 listopada. Konferencja jest organizowana przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Wydział Nauk Medycznych Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Konferencja jest częścią cyklu ogólnopolskich konferencji promujących wybitnych poznaniaków – zasłużonych dla nauki.

Profesor Wiktor Dega był ortopedą, powstańcem wielkopolskim, żołnierzem Wojska Polskiego w 1939 roku, powstańcem warszawskim, rektorem poznańskiej Akademii Medycznej oraz pionierem nowoczesnej, kompleksowej rehabilitacji medycznej nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W trakcie konferencji zostaną zaprezentowane osiągnięcia Profesora Degi i znacząca rola, jaką odegrał w rozwoju ortopedii i rehabilitacji. Konferencja będzie miała charakter interdyscyplinarny, a jej ideą jest refleksja nad problemami, jakie stawia przed nami współczesny człowiek.
Udział w konferencji jest bezpłatny, a rejestracji dokonać można na stronie internetowej: ptpn.poznan.pl.


[Przesłano przez: Joanna Rozbicka]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.