XIX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

W dniach 24-26 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się XIX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Dla uczestników przygotowano ponad 40 paneli naukowych, a także stoiska, na których prezentowane były nowinki technologiczne, nowoczesne rozwiązania, sposoby leczeniai diagnozowania cukrzycy.
Wręczone zostały również nagrody Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz nagrody za najlepszą publikację naukową z dziedziny diabetologii i chorób wewnętrznych w 2017 roku im. Kazimierza Funka.
Łącznie w Zjeździe udział wzięło blisko 2000 osób, w tym wykładowcy z całej Polski, lekarze, pielęgniarki, edukatorzy, dietetycy. Gośćmi byli zarówno diabetolodzy, interniści, kardiolodzy, jak i pediatrzy, lekarze rodzinni, psycholodzy.
Zjazd zakończył się „Biesiadą Śląską”, z której dochód, w postaci dobrowolnych datków, ma wesprzeć Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą oraz Federację Diabetycy.eu.

W przyszłym roku XX Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego odbędzie się w Lublinie.

[Przesłano przez: Bożena Langner]

SUM © 2016-2018