Logo SUM

W Ministerstwie Zdrowia powstał zespół, którego zadaniem jest opracowanie koncepcji organizacji i funkcjonowania Narodowego Instytutu Onkologii.  Na jego czele stanął Prof. Piotr Czauderna – Kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, zdrowotny ekspert w Kancelarii Prezydenta RP.

W skład zespołu wchodzą:

• Tomasz Szczepański –Prorektor ds. Nauki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
  • Mirosław Markiewicz – kierownik Katedry i Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku Wydziału Lekarskiego w Katowicach w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,
  • Maciej Krzakowski – Konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej,
  • Jacek Fijuth – Przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Onkologicznego,
  • Stanisław Góźdź – Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kielcach,
  • Adam Maciejczyk – Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu,
  • Ewa Lech – Marańda – Dyrektor Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie,
  • Jan Walewski – Dyrektor Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie  w Warszawie.

Nadzór nad pracami Zespołu sprawuje Pani Katarzyna Głowala, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Zespół ma zakończyć prace nie później niż 30 czerwca 2018 r.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]