Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Nominacja

Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł naukowy profesora nauk medycznych dr. hab. n. med. Krzysztofowi Łabuzkowi z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Farmakologii Klinicznej Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łabuzek jest specjalistą chorób wewnętrznych (2007), specjalistą farmakologii klinicznej (2010), specjalistą diabetologii (2013) oraz posiada ukończoną specjalizację z endokrynologii.

Wielokrotnie nagradzany m.in. nagrodą. Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej za cykl prac dotyczących badań nad rolą czynników neurotoksycznych m.in. cytokin, interakcji cytokin i enkefalin oraz udziału TNF-a oraz tlenku azotu w mechanizmie oddziaływania neuroleptyków na komórki mikrogleju (2003),   nagrodą I Stopnia Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w zakresie działalności naukowej, za cykl prac poświęconych udziałowi cytokin w mechanizmie działania leków przeciwpsychotycznych i przeciwdepresyjnych (2008), nagrodą I Stopnia Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach za cykl publikacji z zakresu multipotencjalnego leczenia cukrzycy (2010) oraz  w zakresie działalności dydaktycznej za opracowanie książki pt. "Farmakologia dla studentów i absolwentów kierunków medycznych" (2011).

Jest recenzentem w wielu czasopismach naukowych, zarówno międzynarodowych, jak i polskich i opiekunem  Studenckiego Koła Naukowego działającego przy Katedrze Farmakologii.

Prof. Krzysztof Łabuzek jest także ekspertem naukowym i współprowadzącym telewizyjny program popularnonaukowy "36i6" stacji TVN oraz współtwórcą i moderatorem społecznościowego portalu medycznego www.PogromcyMitówMedycznych.pl, który skupia na swej platformie internetowej studentów polskich uczelni medycznych, stażystów, młodych lekarzy oraz internautów zainteresowanych tematyką prozdrowotną.

Gratulujemy!


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

[Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta RP, autor Krzysztof Sitkowski]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.