Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Umowy

Jak corocznie, po otrzymaniu informacji z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o wysokości przyznanych dotacji na utrzymanie potencjału badawczego oraz na badania naukowe lub prace rozwojowe oraz zadania z nimi związane, służące rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich, Wydziałowe Komisje ds. Nauki na podstawie rankingu osiągnięć naukowych, jak również na podstawie zasadności merytorycznej złożonego wniosku, dokonują podziału środków finansowych na wnioskowane w roku poprzednim zadania badawcze.

Wnioskodawcy, którym przyznano środki finansowe zobowiązani są niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 4 tygodni od zatwierdzenia podziału środków lub rozpatrzenia odwołania przez Senacką Komisję ds. Nauki, do przekazania do Działu ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej kompletu dokumentów do zawarcia umowy o realizację pracy naukowo-badawczej. Wzory dokumentów wraz z instrukcją wypełniania zostaną udostępnione na stronie www.nauka.sum.edu.pl w zakładce „pliki do pobrania”.

Łącznie z dokumentami do zawarcia umowy o realizację pracy naukowo-badawczej obejmującej badania:

  1.     na ludziach,
  2.     na zwierzętach,
  3.     nad gatunkami chronionymi lub na obszarach objętych ochroną,
  4.     nad organizmami genetycznie modyfikowanymi,

należy dostarczyć opinię lub zgodę właściwej komisji etycznej.

         Ze względu na coroczne opóźnienia w zawieraniu umów, spowodowane brakiem zgód/opinii właściwych komisji, przypominamy o konieczności podjęcia niezwłocznych działań w tym zakresie przed złożeniem dokumentacji we wskazanym wyżej terminie do zawarcia umowy o realizację pracy naukowo-badawczej.

         Wzory wniosków do właściwych komisji, terminarz planowanych posiedzeń oraz pozostałe informacje o działalności komisji znajdą Państwo również na stronie www.nauka.sum.edu.pl w zakładce „Etyka w badaniach naukowych”.

 
[Przesłano przez: Klaudia Libront]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.