Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Plakat

Wszechnica PAU i Muzeum w Gliwicach serdecznie zapraszają na wykład mgr Damiana Jabłeki (Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w  Chorzowie). 

Tytuł wykładu: „Planety pozasłoneczne: w poszukiwaniu innych światów”.

Mgr Damian Jabłeka jest astronomem, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pracuje w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Chorzowie. Współpracuje z Obserwatorium Astronomicznym UJ w Krakowie. Jako uczeń gimnazjum założył klub astronomiczny. Pasjonat astronomii i popularyzator nauki o Kosmosie.

Wykład odbędzie się w dniu 24 października (wtorek)  o godz. 16.00 w Willi Caro, ul. Dolnych Wałów 8a. Wstęp wolny.


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 


Notka biograficzna

Pan mgr Damian Jabłeka ur. w 1987 roku w Ćwiklicach pod Pszczyną jest astronomem.  Jeszcze jak uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie założył międzyszkolny klub astronomiczny i brał udział w wielu konkursach z tej dziedziny.
W 2011 roku ukończył z wyróżnieniem studia astronomiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od ukończenia studiów kontynuuje współpracę z Zakładem Astronomii Gwiazdowej i Pozagalaktycznej, Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, biorąc udział głównie w badaniach gwiazd zmiennych zaćmieniowych, czego owocem jest kilkanaście publikacji naukowych. Od sześciu lat pracuje w Planetarium Śląskim w Chorzowie gdzie zajmuje się edukacją i dydaktyką astronomii. Jest członkiem Polskiego towarzystwa Miłośników Astronomii oraz Komitetu Głównego Olimpiady Astronomicznej.  Jego głównym zainteresowaniem jest astronomia i jej popularyzacja, w szczególności astronomia obserwacyjna, astrofotografia oraz planety pozasłoneczne.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.