ŚFN

Śląski Uniwersytet Medycznego w Katowicach jest współorganizatorem Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2017, który odbędzie się w dniach od 30 listopada do dnia 2 grudnia 2017 r. w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego (30 listopada 2017 r.) oraz na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach (1-2 grudnia 2017 r.).

Śląski Festiwal Nauki został zainicjowany w 2016 roku we współpracy śląskich uczelni w odpowiedzi na potrzebę promowania nauki oraz edukacji w województwie śląskim.
W trakcie Festiwalu naukowcy oraz popularyzatorzy nauki mają możliwość podzielić się swoją wiedzą, innowacyjnymi wynikami badań oraz ich zastosowaniem w przemyśle i gospodarce, a także zaprezentować wynalazki i najnowsze osiągnięcia.

Głównym zamierzeniem Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2017 jest kontynuacja wydarzenia popularnonaukowego na skalę województwa, w którym uczestniczyć będą dzieci i młodzież uczące się na wszystkich etapach edukacji oraz rodziny i osoby indywidualne, w różnych grupach wiekowych. Jednym z nadrzędnych celów jest zebranie w jednym miejscu śląskich uczelni, by przedstawiły swoje zasoby i potencjał naukowy z zakresu różnych dziedzin wiedzy.  

Wydarzenie to będzie okazją do zaprezentowania swoich naukowych zainteresowań oraz dokonań.  

Osoby chętne - pracownicy naukowi, członkowie studenckich kół naukowych oraz studenci i doktoranci Uczelni, którzy nie zgłosili do tej pory chęci udziału w w/w wydarzeniu, mają możliwość przesłać swoje propozycje działań do dnia 28 września 2017 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy do współpracy!


[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]