Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Baner sympozjum

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego mam zaszczyt bardzo serdecznie zaprosić Państwa do udziału w XVII Międzynarodowym Sympozjum „Onkologia w otolaryngologii”, które odbędzie się w dniach 25 – 27. 05.2017r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Sympozjum będzie interdyscyplinarnym forum wymiany myśli, poglądów i doświadczeń laryngologów, onkologów, radioterapeutów, chemioterapeutów, chirurgów szczękowo – twarzowych, neurochirurgów i biologów molekularnych zajmujących się onkologią głowy i szyi.

Sympozjum organizowane jest przez Sekcję Onkologiczną Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów – Chirurgów Głowy i Szyi orz Katedrę i Klinikę Laryngologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, która w 2016r. obchodziła 65 – lecie swojego istnienia.

W programie naszego Sympozjum staraliśmy się uwzględnić wszystkie najbardziej aktualne problemy współczesnej onkologii regionu głowy i szyi. Będziemy rozmawiać nie tylko o najnowszych osiągnięciach diagnostyki i terapii w onkologii głowy i szyi, zarówno w aspekcie chirurgii onkologicznej jak i leczenia radiochemioterapią, ale również podsumujemy 2,5 roczny okres działalności pakietu onkologicznego w naszej specjalności. Odrębne sesje będą poświęcone intensywnie rozwijającym się technikom endoskopowym w terapii nowotworów głowy i szyi, leczeniu spersonalizowanemu w onkologii głowy i szyi oraz leczeniu raka płaskonabłonkowego głowy i szyi w „erze HPV”. Podsumujemy rolę nauk podstawowych takich jak biologia molekularna i biochemia w rozwoju badań nad procesem nowotworowym. Tak szeroka tematyka Sympozjum sprawi, że każdy z Państwa znajdzie interesujące dla siebie zagadnienia. Wykłady najwybitniejszych specjalistów z dziedziny onkologii pozwolą na poszerzenie naszej wiedzy i zastosowanie jej w codziennej praktyce lekarskiej.

Mam nadzieję, ze przypadnie państwu do gustu plakat reklamujący nasze Sympozjum autorstwa profesora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Romana Kalarusa o charakterystycznej, oryginalnej symbolice i będzie inspiracja do twórczych przemyśleń podczas Sympozjum. 

Udział Państwa w Sympozjum będzie dla nas wyróżnieniem i dołożymy wszelkich starań aby pozostawiło w pamięci uczestników wiele przyjemnych wspomnień.

Prof. dr hab. n. med. Jarosław Markowski
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego Sympozjum.
Przewodniczący Sekcji Onkologicznej
Polskiego Towarzystwa  Otorynolaryngologów – Chirurgów Głowy i Szyi.

STRONA INTERNETOWA SYMPOZJUM: onkologia-otolaryngologia.pl

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.