Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Spotkanie

22 marca br. odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Biznes-Nauka-Samorząd „Pro Silesia”, które ma skupiać podmioty reprezentujące środowiska biznesu, samorządu, nauki i otoczenia biznesu, przyjęto uchwały związane z utworzeniem stowarzyszenia i jego statutem, wybrano pięcioosobowy zarząd i ustalono skład komisji rewizyjnej. Omówiono również plan działań na najbliższy okres. Kolejnym krokiem będzie rejestracja stowarzyszenia.

Wśród podmiotów przystępujących do niego znajdzie się m.in. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oraz inne  uczelnie z regionu – Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Akademia Sztuk Pięknych, Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Częstochowska i Akademia Techniczno-Humanistyczna, miasta: Sosnowiec, Rybnik, Katowice, Gliwice i Częstochowa oraz  Regionalna Izba Przemysłowo Handlowa w Gliwicach, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA.

Celem stowarzyszenia jest stworzenie sprawnie działającego partnerstwa międzysektorowego i wspieranie współpracy na linii biznes-nauka-samorząd oraz dążenie do rozwoju działalności międzynarodowej tych podmiotów. W momencie jego powołania przejmuje ono też zadania realizowane dotąd przez Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli.

Wśród celów szczegółowych wymienia się m.in. reprezentowanie i promowanie interesów członków stowarzyszenia w kraju i za granicą, promowanie uczelni wyższych z naszego regionu, podejmowanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju województwa śląskiego i podnoszenie jakości życia jego mieszkańców, zacieśnianie współpracy między środowiskami i promocję regionu poprzez organizację i uczestnictwo w imprezach, targach, konferencjach i sympozjach naukowych.

W skład pięcioosobowego zarządu weszli przedstawiciele wszystkich środowisk. Prezesem Zarządu został prof. Wiesław Banyś z Uniwersytetu Śląskiego, wiceprezesami członek Zarządu Województwa Śląskiego Kazimierz Karolczak i prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, a członkami Janusz Michałek z Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Tomasz Zjawiony z Regionalnej Izby Gospodarczej.

źródło: www.slaskie.pl, fot. BP Tomasz Żak


 [Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.