Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

W dniach 13-15 października br. w Katowicach odbył się Śląski Festiwal Nauki. Największe w regionie wydarzenie naukowe zorganizowały uczelnie, w tym Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach,  wraz z Miastem Katowice. Celem Festiwalu było  pokazanie, że nauka może być interesująca i inspirująca, a świat oglądany z jej perspektywy jest miejscem niezwykłym.

13 października 2016 r. na Rynku w Katowicach w ramach  Studenckiego Festiwalu  Nauki odbył się 12 Jarmark Wiedzy, będący największym tego typu wydarzeniem na Śląsku. Podczas Jarmarku Wiedzy udostępnionych zostało ponad 80 stoisk i wystaw naukowych przygotowanych przez studentów  śląskich uczelni. W wydarzeniu udział wzięły m.in. koła i organizacje studenckie działające w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach: Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Chemii Analitycznej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Farmaceutycznego w Sosnowcu, Studenckie Koło Naukowe przy Oddziale Klinicznym Kardiologii, Katedry Kardiologii Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Młoda Farmacja Sosnowiec oraz Studenckie Towarzystwo Farmacji Przemysłowej.

Dalsza część Festiwalu miała miejsce 14 i 15 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W programie znalazły się pokazy, doświadczenia, wystawy, prezentacje i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy: nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, ścisłych, medycznych, nauki o kulturze i fizycznej oraz ze sztuki. W ramach nauk medycznych swoje dokonania oraz prezentacje przedstawiły jednostki SUM m.in. Klinika Rehabilitacji Psychiatrycznej Wydziału Lekarskiego w Katowicach;  Katedra i Zakład Botaniki Farmaceutycznej i Zielarstwa oraz Katedra i Zakład Chemii Organicznej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu; Katedra i Klinika Kardiologii; Zakład Propedeutyki Położnictwa Katedry Zdrowia Kobiety; Katedra Pielęgniarstwa, Zakład Propedeutyki Pielęgniarstwa; Zakład Pielęgniarstwa Pediatrycznego Katedry Pediatrii; Zakład Psychologii Katedra Nauk Społecznych i Humanistycznych - Wydziału Nauk o Zdrowiu.  Uczestnicy Festiwalu mogli m.in. przymierzyć skafander geriatryczny, sprawdzić, czy prawidłowo myją ręce, wykonać analizę składu ciała, oraz wziąć udział w wykładach i warsztatach z zakresu psychiatrii, coachingu, kardiologii, chemii organicznej i botaniki. Dla dzieci zorganizowano gry i zabawy o charakterze prozdrowotnym.


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.