Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 

Uprzejmie informujemy, że do Uczelni wpłynęło zaproszenie do udziału w 27 edycji Konkursu Grantowego Fundacji Nutricia  z inicjatywy Fundacji NUTRICIA.

Fundacja Nutricia wspiera finansowo projekty badawcze, odnoszące  się do misji Fundacji, którą jest edukacja o roli żywienia na różnych etapach życia człowieka. Fundacja realizuje poprzez projekty edukacyjne, zmiany systemowe oraz strategiczne partnerstwa w ramach 3 obszarów: roli żywienia w chorobie, edukacji żywieniowej w 1000 pierwszych dni oraz zdrowego starzenia się.

Konkurs kierowany jest głównie do lekarzy i badaczy zajmujących się tematyką żywienia oraz dietetyków ( specjalistów z zakresu żywienia człowieka).   

Fundacja Nutricia przyznaje trzy rodzaje grantów na badania naukowe z zakresu żywienia człowieka:

  • Granty badawcze – dla doświadczonych badaczy, przyznawane w celu inicjowania promowania badań naukowych z zakresu żywienia człowieka,
  • Granty promotorskie – dla kandydatów chcących uzyskać stopień doktora,
  • Granty stypendialne – dla młodych naukowców. Przeznaczone na zdobycie niezbędnej wiedzy, praktyki, umożliwiającej wdrażanie nowych procedur i metod leczenia żywieniowego oraz inicjowanie i prowadzenie badań naukowych z zakresu żywienia człowieka.


W tegorocznej edycji jako obszary priorytetowe zostały wskazane:

  1. Wpływ leczenia żywieniowego ( doustnego i/lub dojelitowego) prowadzonego w warunkach szpitalnych oraz interwencji żywieniowej kontynuowanej po wypisie z oddziału szpitalnego na proces rehabilitacji i rekonwalescencji po chorobie;
  2. Postępowanie żywieniowe u dzieci z alergią;
  3. Żywienie zdrowych niemowląt w pierwszych 1000 dniach życia.


Termin składania wniosków upływa w dniu 30.06.2022 r. Formularz aplikacji wraz z niezbędnymi dokumentami dostępny jest na stronie internetowej: https://fundacjanutricia.pl/dzialanosc/partnerstwo-i-nauka, gdzie znajdą Państwo również pozostałe szczegółowe informacje na temat konkursu.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie, proszę o przesłanie wypełnionego formularza wraz z załącznikami do Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej Sekcja Badań Naukowych w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2022 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W przypadku pytań proszę kontaktować się z panią Martą Szymańską – pracownikiem Sekcji ds. Badań Naukowych centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej (tel. 032 208 35 40)

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.