Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

Uprzejmie informujemy, że do Uczelni wpłynęło zaproszenie do udziału w 27 edycji Konkursu Grantowego Fundacji Nutricia  z inicjatywy Fundacji NUTRICIA.

Fundacja Nutricia wspiera finansowo projekty badawcze, odnoszące  się do misji Fundacji, którą jest edukacja o roli żywienia na różnych etapach życia człowieka. Fundacja realizuje poprzez projekty edukacyjne, zmiany systemowe oraz strategiczne partnerstwa w ramach 3 obszarów: roli żywienia w chorobie, edukacji żywieniowej w 1000 pierwszych dni oraz zdrowego starzenia się.

Konkurs kierowany jest głównie do lekarzy i badaczy zajmujących się tematyką żywienia oraz dietetyków ( specjalistów z zakresu żywienia człowieka).

Fundacja Nutricia przyznaje trzy rodzaje grantów na badania naukowe z zakresu żywienia człowieka:

• Granty badawcze – dla doświadczonych badaczy, przyznawane w celu inicjowania promowania badań naukowych z zakresu żywienia człowieka,
  • Granty promotorskie – dla kandydatów chcących uzyskać stopień doktora,
  • Granty stypendialne – dla młodych naukowców. Przeznaczone na zdobycie niezbędnej wiedzy, praktyki, umożliwiającej wdrażanie nowych procedur i metod leczenia żywieniowego oraz inicjowanie i prowadzenie badań naukowych z zakresu żywienia człowieka.

W tegorocznej edycji jako obszary priorytetowe zostały wskazane:

1. Wpływ leczenia żywieniowego ( doustnego i/lub dojelitowego) prowadzonego w warunkach szpitalnych oraz interwencji żywieniowej kontynuowanej po wypisie z oddziału szpitalnego na proces rehabilitacji i rekonwalescencji po chorobie;
  2. Postępowanie żywieniowe u dzieci z alergią;
  3. Żywienie zdrowych niemowląt w pierwszych 1000 dniach życia.

Termin składania wniosków upływa w dniu 30.06.2022 r. Formularz aplikacji wraz z niezbędnymi dokumentami dostępny jest na stronie internetowej: https://fundacjanutricia.pl/dzialanosc/partnerstwo-i-nauka, gdzie znajdą Państwo również pozostałe szczegółowe informacje na temat konkursu.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie, proszę o przesłanie wypełnionego formularza wraz z załącznikami do Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej Sekcja Badań Naukowych w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2022 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W przypadku pytań proszę kontaktować się z panią Martą Szymańską – pracownikiem Sekcji ds. Badań Naukowych centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej (tel. 032 208 35 40)

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.