Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki, został opublikowany komunikat o kolejnym naborze wniosków w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki.

Przedmiotem programu jest między innymi wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki (w tym uczelni) w realizacji projektów mających na celu popularyzację nauki i promocję sportu akademickiego, a także wsparcie w realizacji projektów mających na celu wsparcie dla bibliotek naukowych.


Uczelnia może złożyć wniosek w ramach modułu „Popularyzacja nauki i promocja sportu”, w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na:

  1. popularyzacji osiągnięć naukowych, pracy naukowców, badań naukowych i prac rozwojowych oraz promocji nauki,
  2. organizacji przedsięwzięć ukazujących w przystępny sposób przydatności wiedzy naukowej,
  3. organizacji przedsięwzięć mających na celu upowszechnienie tradycji społeczności akademickiej,
  4. organizacji przedsięwzięć promujących i wspierających sport akademicki,
  5. popularyzowaniu innowacyjnych rozwiązań w nauce i szkolnictwie wyższym.


W ramach modułu „Wsparcie bibliotek naukowych”, uczelnia może złożyć wniosek, w zakresie którego wspierana jest realizacja projektów polegających na utrzymaniu zasobów bibliotecznych o istotnym w skali kraju znaczeniu dla nauki lub jej dziedzictwa, ich opracowywaniu oraz udostępnianiu w postaci elektronicznej.

Warunkiem udziału w programie jest przedstawienie projektu, którego okres realizacji nie przekracza 24 miesięcy oraz nie obejmuje działań finansowanych z innych środków pochodzących z budżetu państwa oraz którego koszty pośrednie nie przekraczają 10% kosztów bezpośrednich realizacji projektu.

Wnioskodawca może złożyć nie więcej niż 5 wniosków w każdym z modułów.

Wysokość środków finansowych, o które można wnioskować w ramach modułu „Popularyzacja nauki i promocja sportu” wynosi od 20 000 zł do 1 000 000 zł.
Natomiast wysokość środków finansowych, o które można wnioskować w ramach modułu „ Wsparcie bibliotek naukowych” wynosi od  20 000 zł do 250 000 zł.

Przy czym nie może ona przekraczać 90% kosztów realizacji projektu.

Nabór wniosków trawa do dnia 18 marca 2022 r. a szczegółowe informacje o naborze znajdują się pod linkiem:: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/spoleczna-odpowiedzialnosc-nauki-trwa-nabor=wnioskow, gdzie znajdą Państwo również pozostałe szczegółowe informacje na temat programu.

W przypadku chęci udziału w konkursie, uprzejmie proszę o założenie konta w systemie osf.opi.org.pl, przygotowanie treści merytorycznej wniosku oraz odesłanie jego wersji edytowalnej, a także nazwy użytkownika na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25 lutego b.r.

W przypadku pytań proszę kontaktować się z Panią Martą Szymańską – pracownikiem Sekcji ds. Badań Naukowych Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej (tel. 32 208 35 40).

Serdecznie zachęcamy do składania wniosków w programie.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.