Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki, został opublikowany komunikat o kolejnym naborze wniosków w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki.

Przedmiotem programu jest między innymi wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki (w tym uczelni) w realizacji projektów mających na celu popularyzację nauki i promocję sportu akademickiego, a także wsparcie w realizacji projektów mających na celu wsparcie dla bibliotek naukowych.

Uczelnia może złożyć wniosek w ramach modułu „Popularyzacja nauki i promocja sportu”, w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na:

1. popularyzacji osiągnięć naukowych, pracy naukowców, badań naukowych i prac rozwojowych oraz promocji nauki,
  2. organizacji przedsięwzięć ukazujących w przystępny sposób przydatności wiedzy naukowej,
  3. organizacji przedsięwzięć mających na celu upowszechnienie tradycji społeczności akademickiej,
  4. organizacji przedsięwzięć promujących i wspierających sport akademicki,
  5. popularyzowaniu innowacyjnych rozwiązań w nauce i szkolnictwie wyższym.

W ramach modułu „Wsparcie bibliotek naukowych”, uczelnia może złożyć wniosek, w zakresie którego wspierana jest realizacja projektów polegających na utrzymaniu zasobów bibliotecznych o istotnym w skali kraju znaczeniu dla nauki lub jej dziedzictwa, ich opracowywaniu oraz udostępnianiu w postaci elektronicznej.

Warunkiem udziału w programie jest przedstawienie projektu, którego okres realizacji nie przekracza 24 miesięcy oraz nie obejmuje działań finansowanych z innych środków pochodzących z budżetu państwa oraz którego koszty pośrednie nie przekraczają 10% kosztów bezpośrednich realizacji projektu.

Wnioskodawca może złożyć nie więcej niż 5 wniosków w każdym z modułów.

Wysokość środków finansowych, o które można wnioskować w ramach modułu „Popularyzacja nauki i promocja sportu” wynosi od 20 000 zł do 1 000 000 zł.
Natomiast wysokość środków finansowych, o które można wnioskować w ramach modułu „ Wsparcie bibliotek naukowych” wynosi od  20 000 zł do 250 000 zł.

Przy czym nie może ona przekraczać 90% kosztów realizacji projektu.

Nabór wniosków trawa do dnia 18 marca 2022 r. a szczegółowe informacje o naborze znajdują się pod linkiem:: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/spoleczna-odpowiedzialnosc-nauki-trwa-nabor=wnioskow, gdzie znajdą Państwo również pozostałe szczegółowe informacje na temat programu.

W przypadku chęci udziału w konkursie, uprzejmie proszę o założenie konta w systemie osf.opi.org.pl, przygotowanie treści merytorycznej wniosku oraz odesłanie jego wersji edytowalnej, a także nazwy użytkownika na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25 lutego b.r.

W przypadku pytań proszę kontaktować się z Panią Martą Szymańską – pracownikiem Sekcji ds. Badań Naukowych Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej (tel. 32 208 35 40).

Serdecznie zachęcamy do składania wniosków w programie.