Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Logo NAWA

 

Uprzejmie informuję o naborze wniosków ogłoszonym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) do trzeciej edycji programu im. prof. Franciszka Walczaka, prosząc o rozważenie udziału w programie.

Celem Programu jest wzmocnienie potencjału polskich jednostek naukowych i podmiotów leczniczych poprzez wsparcie mobilności międzynarodowej badaczy z obszaru nauk medycznych. Nowością tegorocznej edycji tego programu jest otwarcie na naukowców i lekarzy reprezentujących wszystkie nauki medyczne.

Osobami uprawnionymi do składania wniosków są:

  • Naukowcy z tytułem co najmniej doktora,
  • Doktoranci i uczestnicy szkół doktorskich,
  • Osoby zatrudnione na uczelniach lub innych jednostkach systemu szkolnictwa wyższego i nauki z otwartym przewodem doktorskim.

NAWA zapewnia finansowanie stypendiów przez okres realizacji projektu w zagranicznym ośrodku goszczącym w wysokości 15 000 zł na każdy pełny miesiąc pobytu, a także jednorazowy dodatek mobilnościowy (ryczałt na koszty podróży) w wysokości 10 000 zł.

W ramach programu możliwe są wyjazdy trwające od 3 do 6 miesięcy do najlepszych ośrodków medycznych zlokalizowanych na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Szczegóły dotyczące programu im. Franciszka Walczaka znajdują się na stronie internetowej Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej pod linkiem: https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/nabor-wnioskow-do-programu-im-prof-walczaka-otwarty, gdzie znajdą Państwo również wszystkie pozostałe wzory dokumentów, dotyczących realizacji projektu.

Ponadto można również zapoznać się z materiałami video dotyczącymi programu na kanale You Tube NAWA pod linkami:


Nabór wniosków w Programie będzie prowadzony w trybie ciągłym wyłącznie w formie elektronicznej w systemie teleinformatycznym Agencji do dnia 22 kwietnia 2022r.

W przypadku podjęcia decyzji o aplikacji do Programu, uprzejmie proszę o powiadomienie Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej SUM na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Z wyrazami szacunku,
prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec
Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.