Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Kandydat / Admission

En

Logo NAWA

Uprzejmie informuję o naborze wniosków ogłoszonym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) do trzeciej edycji programu im. prof. Franciszka Walczaka, prosząc o rozważenie udziału w programie.

Celem Programu jest wzmocnienie potencjału polskich jednostek naukowych i podmiotów leczniczych poprzez wsparcie mobilności międzynarodowej badaczy z obszaru nauk medycznych. Nowością tegorocznej edycji tego programu jest otwarcie na naukowców i lekarzy reprezentujących wszystkie nauki medyczne.

Osobami uprawnionymi do składania wniosków są:

• Naukowcy z tytułem co najmniej doktora,
  • Doktoranci i uczestnicy szkół doktorskich,
  • Osoby zatrudnione na uczelniach lub innych jednostkach systemu szkolnictwa wyższego i nauki z otwartym przewodem doktorskim.

NAWA zapewnia finansowanie stypendiów przez okres realizacji projektu w zagranicznym ośrodku goszczącym w wysokości 15 000 zł na każdy pełny miesiąc pobytu, a także jednorazowy dodatek mobilnościowy (ryczałt na koszty podróży) w wysokości 10 000 zł.

W ramach programu możliwe są wyjazdy trwające od 3 do 6 miesięcy do najlepszych ośrodków medycznych zlokalizowanych na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Szczegóły dotyczące programu im. Franciszka Walczaka znajdują się na stronie internetowej Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej pod linkiem: https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/nabor-wnioskow-do-programu-im-prof-walczaka-otwarty, gdzie znajdą Państwo również wszystkie pozostałe wzory dokumentów, dotyczących realizacji projektu.

Ponadto można również zapoznać się z materiałami video dotyczącymi programu na kanale You Tube NAWA pod linkami:

Nabór wniosków w Programie będzie prowadzony w trybie ciągłym wyłącznie w formie elektronicznej w systemie teleinformatycznym Agencji do dnia 22 kwietnia 2022r.

W przypadku podjęcia decyzji o aplikacji do Programu, uprzejmie proszę o powiadomienie Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej SUM na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Z wyrazami szacunku,
prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec