Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Szanowni Państwo,

W związku z opóźnieniem przyznania środków finansowych na zadania badawcze realizowane przez pracowników oraz młodych naukowców przedstawiam poniżej tegoroczny terminarz przyznawania środków z uprzejmą prośbą o zapoznanie:

1. 14 lipca 2021r. – wstępna informacja pisemna z Ministerstwa Zdrowia o planowanej wysokości subwencji na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego i badawczego dla jednostek zaliczanych do sektora finansów publicznych;
  2. 12 sierpnia 2021r. – potwierdzenie przez Ministerstwo Zdrowia wysokości kwoty przyznanej subwencji na rok 2021 dla Uczelni;
  3. 13 sierpnia - 06 października 2021r. - analiza potrzeb Uczelni oraz sprawdzenie możliwości pokrycia wydatków ujętych w prowizorium budżetowym Uczelni z przyznanej kwoty w roku 2021 r.;
  4. 7 października 2021r. – przekazanie przez Kwestora SUM wydzielonych z ogólnej puli subwencji kwot na reprezentowane w SUM dyscypliny naukowe – podjęcie działań przez Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej;
  5. 8 – 20 października opracowywanie sposobu podziału środków finansowych na 3 warianty wg algorytmu określonego Uchwałą Nr 41/2020 Senatu SUM  z późń.zm dla każdej dyscypliny;
  6. Opiniowanie wariantów sposobu podziału środków przez Komisje działające przy Radach Dyscyplin Naukowych:
    8 listopada 2021r.- Komisja do realizacji zadań z zakresu działalności statutowej Rady Dyscypliny Nauk o Zdrowiu;
    9 listopada 2021r.– Komisja ds. Nauki Rady Dyscypliny Nauk Medycznych;
    10 listopada 2021r.- Komisja do spraw wnioskowania, podziału subwencji na utrzymanie potencjału badawczego, realizacji oraz oceny finansowania zadań badawczych Rady Dyscypliny Nauk Farmaceutycznych;
  1. Podział środków finansowych na zadania badawcze:
    17 listopada 2021r.– posiedzenie Rady Dyscypliny Nauk o Zdrowiu;
    19 listopada 2021r.– posiedzenie Rady Dyscypliny Nauk Farmaceutycznych;
    19 listopada 2021r.– posiedzenie Rady Dyscypliny Nauk Medycznych.

Bardzo przepraszam za zaistniałe opóźnienie. Równocześnie proszę o Państwa zrozumienie w powyższej kwestii - późniejszy niż dokonywany w latach poprzedzających podział środków wynika z terminu przyznania środków przez Ministerstwo Zdrowia oraz ze złożoności działań, które poprzedzają zatwierdzenie podziału środków.

Jednocześnie informuję, że planowane są zmiany w metodyce przyznawania środków finansowych na corocznie realizowane przez Państwa prace badawcze. Mam nadzieję, że w efekcie podjętych przez Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej działań w roku następnym otrzymają Państwo do dyspozycji środki w terminie Państwa satysfakcjonującym.

Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec
Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej