Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

logo EU4health

Uprzejmie informujemy, że do Uczelni wpłynęła korespondencja z Departamentu Rozwoju Kadr Medycznych MZ z informacją o naborze do ośmiu Direct grants for member states authorities – JA, w ramach 4. Programu Zdrowia w zakresie przyjętego przez Komisję Europejską Programu Pracy na 2021 r. odnoszącego się do programu UE w obszarze zdrowia 2021-2027 EU4Health:

  1. EU4H-2021-JA-06 - dotacje na działania dotyczące dostępności leków, braków i bezpieczeństwa dostaw;
  2. EU4H-2021-JA-07 - dotacje na unijne i krajowe systemy nadzoru;
  3. EU4H-2021-JA-08.1 - dotacje na wdrażanie najlepszych praktyk i wyników badań dotyczących profilaktyki chorób niezależnych i czynników ryzyka w obszarze cukrzycy – odwrotna cukrzyca typu 2;
  4. EU4H-2021-JA-08.2 - dotacje na wdrożenie najlepszych praktyk i wyników badań w zakresie profilaktyki chorób niezakaźnych. Obszar tematyczny: zdrowy tryb życia. Społeczna promocja zdrowia i zapobieganie otyłości u dzieci w ubogich dzielnicach;
  5. EU4H-2021-JA-09 – dotacje na transfer najlepszych praktyk w podstawowej opiece zdrowotnej;
  6. EU4H-2021-JA-10 – dotacje w zakresie pracowników służby zdrowia – sprostanie wyzwaniom zdrowotnym - prognozowanie i planowanie dla personelu pomocniczego w sektorze opieki zdrowotnej;
  7. EU4H-2021-JA-11 – dotacje na promocje jakości leków i zacieśnienie współpracy między państwami członkowskimi oraz między Unią Europejską a państwami trzecimi takimi jak: Chiny i Indie;
  8. EU4H-2021-JA-12 – dotacje w ramach współpracy w zakresie oceny bezpieczeństwa i ułatwienie prowadzenia badań klinicznych.

W przypadku zainteresowania ofertą, uprzejmie prosimy o przekazanie propozycji uczestnictwa w ww. działaniach w terminie do 10 października 2021 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. celem zgłoszenia do Ministerstwa Zdrowia informacji o chęci udziału SUM w ww. projektach we właściwym terminie.

W przypadku pytań lub wątpliwości w zakresie charakteru udziału w ww. działaniach, uprzejmie prosimy o kontakt z Panią Krystyną Drogoń – pracownikiem Biura Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Zdrowia (telefon: 532 394 146 oraz 22 53 00 187; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.