Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Uprzejmie informujemy, że w dniu 18 listopada 2020 roku Senat Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przyjął Uchwałę Nr 111/2020 w sprawie: zmiany Uchwały Nr 130/2018 Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach z dnia 24 października 2018 r. w sprawie uchwalenia Kodeksu Etyki Wydawniczej Annales Academiae Medicae Silesiensis.

Zmiany w ww. Kodeksie zostały podyktowane koniecznością dostosowania dotychczasowych zasad i procedur do międzynarodowych standardów publikacyjnych, które wymagały m.in. doprecyzowania zasad dotyczących postępowania w przypadku wykrycia nierzetelności naukowej na podstawie wytycznych Komitetu ds. Etyki Publikacyjnej (COPE), uszczegółowienia praw Redakcji w przypadku wycofania publikacji po jej wydaniu oraz jej obowiązków w zakresie przetwarzania danych osobowych, wyodrębnienia „Zasad obowiązujących autorów" odnoszących się do materii publikowania materiałów, a także doprecyzowania zasad recenzowania prac oraz zapisów w zakresie praw autorskich do publikacji.

Link do uchwały: http://www3.sum.edu.pl/files/25713/uchwala_111_2020.pdf

 

 

[Przesłano przez: Marcin Grzelec]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.