Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

herb SUM

Szanowni Państwo,

biorąc pod uwagę zmianę Uchwały Nr 41/2020 Senatu SUM z dnia 22 kwietnia 2020 r. w sprawie Zasad wnioskowania, podziału subwencji dydaktyczno-badawczej na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego jednostek organizacyjnych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, realizacji oraz oceny finansowanych zadań badawczych, uprzejmie informuję, że zgodnie z obowiązującym § 3 ust. 3 ww. Uchwały, skrócone zostały etapy oceny realizacji merytorycznej zadań badawczych, które zobowiązani są składać Wykonawcy umów z trzech do dwóch.

Zgodnie z powyższym, uprzejmie wyjaśniam, że:

 1. wykonawcy umów zawartych w roku 2018 przedstawiają wynik realizacji zadania naukowo-badawczego do dnia 31 października 2020 r.,
 2. wykonawcy umów zawartych w roku 2019 przedstawiają wynik realizacji zadania naukowo-badawczego do dnia 31 października 2021 r.


Jednocześnie informuję, że Rady Dyscyplin Naukowych SUM mogą przedłużyć powyższe terminy, zgodnie z kompetencją określoną w § 7 ust. 5 powyższej Uchwały na podstawie złożenia sprawozdania uzasadniającego zwłokę.

W związku z dokonanymi zmianami, dotyczącymi okresów sprawozdawczych dodaję, iż podstawą pozytywnej oceny jest przedstawienie przez wykonawcę zadania badawczego:

 1. potwierdzonej przez Bibliotekę SUM informacji o minimum jednej publikacji oryginalnej, opublikowanej lub przyjętej do druku po podpisaniu umowy o realizację zadnia badawczego, w której podano źródło finansowania realizacji zadania badawczego i afiliowanej do SUM,

  lub

 2. rozprawy doktorskiej albo osiągnięcia naukowego w postępowaniu habilitacyjnym, w których podano źródło finansowania realizacji zadania badawczego,

  lub

 3. informacji o uzyskaniu finansowania projektu badawczego w trybie konkursowym tzw. „grantu",

  lub

 4. informacji o uzyskanym patencie.


Jednocześnie przypominam, że odstępstwo od wskazanych wyżej terminów stanowią indywidualnie podjęte przez Rady na mocy § 7 ust. 5 Uchwały decyzje o przedłużeniu terminu, o których zostali Państwo poinformowani stosowną korespondencją.

 

Z wyrazami szacunku
Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec
Prorektor ds. Nauki
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

 

 
[Przesłano przez: Martyna Radosz]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.