Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

Logo SUM

Inwestycja związana z działalnością naukową pn.: „Ocena efektywności innowacyjnego modelu pierwszego w Polsce kompleksowego ośrodka chorych na SM" rekomendowana do dofinansowania ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rekomendowało do dofinansowania realizację inwestycji związanej z działalnością naukową pn.: „Ocena efektywności innowacyjnego modelu pierwszego w Polsce kompleksowego ośrodka chorych na SM", której kierownikiem jest dr hab. n. med. Monika Adamczyk-Sowa prof. SUM, p.o. Kierownika Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu. Projekt będzie realizowany we współpracy z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym Nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, ul. 3 Maja 13-15 w Zabrzu.

Celem projektu jest wypracowanie polskich standardów diagnostyki SM z uwzględnieniem diagnostyki różnicującej chorób demielinizacyjnych oraz standardów opieki nad pacjentem ze stwardnieniem rozsianym w Polsce w warunkach kompleksowego ośrodka diagnostyczno-terapeutycznego. Optymalizacja procesu diagnostycznego i terapeutycznego umożliwi kompleksową opiekę specjalistyczną i usprawni długofalowe monitorowanie pacjentów, jednocześnie dając możliwość leczenia większej ilości chorych. Projekt zakłada ponadto wprowadzenie innowacyjnej metody zdalnej rehabilitacji interaktywnej oraz wdrożenie aplikacji mobilnej stworzonej z myślą o chorych na SM, która będzie pomocna w procesie leczenia oraz samokontroli. Zebrane dane pozwolą na przeprowadzenie szczegółowej analizy opartej na porównaniu wybranych parametrów kliniczno-kosztowych w grupie pacjentów objętych opieką w modelowym ośrodku vs chorych diagnozowanych i leczonych w aktualnych warunkach funkcjonowania ośrodka chorych na SM.

Wdrożenie projektu umożliwi rozwój nawiązanej w 2018 roku w ramach dotacji celowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego międzynarodowej współpracy naukowo-badawczej i klinicznej pomiędzy akademickimi ośrodkami neurologicznymi specjalizującymi się w leczeniu stwardnienia rozsianego w Polsce (Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach) oraz w Austrii (Medical University of Innsbruck) wspierającej rozwój młodej kadry.

 

 
[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.